OLGA TOKARCZUK REZYGNUJE Z PRZYJĘCIA TYTUŁU HONOROWEGO OBYWATELA DOLNEGO ŚLĄSKA

  • 25.09.2020, 15:27 (aktualizacja 25.09.2020, 15:37)
  • Telewizja Sudecka
OLGA TOKARCZUK REZYGNUJE Z PRZYJĘCIA TYTUŁU HONOROWEGO OBYWATELA DOLNEGO ŚLĄSKA
24 września podczas sesji Sejmiku radni uhonorowali noblistkę Olgę Tokarczuk oraz bp Ignacego Deca tytułami honorowych obywateli Dolnego Śląska. Pisarka oświadczyła jednak, że z zaszczytu rezygnuje.

- Szanowni Państwo, dziękuję tym wszystkim, którzy wspierali moją kandydaturę do tytułu honorowej obywatelki Dolnego Śląska i czuję się zaszczycona tym wyróżnieniem. Niestety jednak nie mogę przyjąć tego tytułu. Wyróżnienie to, zamiast być radosnym świętowaniem poczucia wspólnoty, stanowi ilustrację bolesnego rozdarcia naszego społeczeństwa, zaś świadome kreowanie tej sytuacji, a co za tym idzie podsycanie emocji towarzyszących temu wyborowi, antagonizuje mieszkańców Dolnego Śląska jeszcze bardziej. Z przykrością więc zmuszona jestem odmówić przyjęcia tej godności, ponieważ nie chcę stać się obiektem takich działań i elementem tej gry - napisała noblistka.

Za przyznaniem Tokarczuk tytułu zagłosowało 32 radnych, nikt nie był przeciwny.

Przy okazji przypominamy rozmowę przeprowadzoną z Olgą Tokarczuk ponad rok temu przez Artura Orzecha.

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
~
~ 26.09.2020, 15:02
Jak pisowskie sprzedawczyki dopną swego i zrównają starego homofoba Deca z wybitnymi postaciami zasłużonymi dla regionu, to szykuje się lawina takich zwrotów. O wymiernej szkodzie wizerunkowej nie mówiąc...

Pozostałe