W DZIERŻONIOWIE MOŻESZ ZAMIENIĆ MIESZKANIE KOMUNALNE NA LEPSZE

 • 23.09.2020, 13:18
 • Telewizja Sudecka
W DZIERŻONIOWIE MOŻESZ ZAMIENIĆ MIESZKANIE KOMUNALNE NA LEPSZE
Posiadasz mieszkanie komunalne, nie masz zaległości czynszowych i płacisz czynsz regularnie? Chcesz polepszyć swoje warunki mieszkaniowe? Masz szansę na zamianę lokali. Miasto przygotowuje się do budowy przy ul. Prusa dwóch nowych, 4-kondygnacyjnych budynków komunalnych z windą dla 48 rodzin. Pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku w 2021, kolejne w 2022 r.

W nowo powstałych obiektach znajdzie się 8 lokali o pow. 66,70 m2 (3 pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój oraz pomieszczenie gospodarcze), 8 lokali o pow. 34,20 m2 (salon z aneksem kuchennym, łazienka, przedpokój oraz pomieszczenie gospodarcze) oraz 32 lokale o pow. od 44,00 do 48,40 m2 (salon z aneksem kuchennym, pokój, łazienka, przedpokój oraz pomieszczenie gospodarcze).

Wyposażenie lokali
Każde mieszkanie będzie posiadało balkon, a lokale na parterze samodzielny ogródek przydomowy. Lokale wyposażone będą w instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową z sieci, instalację telewizyjną, internet. W kuchni znajdą się zlewozmywak oraz kuchenka elektryczna, a w łazience - wanna lub prysznic, umywalka i toaleta. W ramach wykończenia przewidziane są panele w pokojach, aneksach kuchennych i przedpokojach oraz glazura w łazience i pomieszczeniu gospodarczym. Na każdy lokal mieszkalny przewidziane jest też jedno miejsce postojowe.

Kto może liczyć na zamianę?
Oferty mogą złożyć najemcy lokali komunalnych położonych na terenie miasta Dzierżoniowa, jeśli opłacali czynsz za lokal systematycznie i nie mieli zadłużenia czynszowego w okresie trzech lat od złożenia oferty. Ich lokal musi być też wolny od osób trzecich, a sami najemcy muszą mieć odpowiednie stałe dochody (patrz ramka).

Szczegóły oferty
Zainteresowani zamianą lokali mogą składać oferty w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Zamiana Prusa: do 31 grudnia do godz. 15.00 w Biurze Obsługi Klienta Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bielawskiej 15 w Dzierżoniowie.
Oferta powinna zawierać zgodnie z wnioskiem o przydział lokalu mieszkalnego: imię i nazwisko wnioskodawcy, adres lokalu, jego powierzchnię, liczbę pomieszczeń i wyposażenie, deklarację o dochodach, oświadczenie majątkowe i uzasadnienie złożenia wniosku wraz ze wskazaniem, na który lokal ma nastąpić zamiana. Oferty rozpatrzy Społeczna Komisja Mieszkaniowa, uwzględniając standard i stan techniczny zwalnianego lokalu (powierzchnia, wyposażenie, itp.), wysokość dochodów na członka rodziny oraz przestrzeganie regulaminu porządku domowego w obecnym miejscu zamieszkania.

Ważne informacje:
Ze szkicem lokali w nowych budynkach można zapoznać się w siedzibie DZBM-u w pokoju 3 lub na stronie www. dzbm.info

Uprawnionymi do złożenia ofert są najemcy lokali komunalnych położonych na terenie miasta Dzierżoniowa, posiadający stałe dochody. Wysokość dochodu brutto przypadający na rodzinę:

 • 1 osobowe gospodarstwo - od 1 800 zł do 3 600 zł,
 • 2 osobowe gospodarstwo - od 2 700 zł do 5 400 zł,
 • 3 osobowe gospodarstwo - od 3 600 zł do 7 200 zł,
 • 4 osobowe gospodarstwo - od 4 500 zł do 9 000 zł,
 • 5 osobowe gospodarstwo - od 5 400 zł do 10 800 zł,
 • 6 osobowe gospodarstwo - od 6 400 zł do 12 600 zł,
 • *odniesienie do najniższej stawki emerytury w 2020 r. W kolejnych latach może być podwyższona.

Informacje o mieszkaniach w nowych budynkach przy ul. Prusa:

 1. Przewidywana wysokość czynszu: - 9,50-10 zł/m2.
 2. Opłata za ogródek przydomowy - 0,60 zł/m2/rok.
 3. Opłata za miejsce parkingowe - 20 zł/miesiąc.
 4. Opłaty niezależne od właściciela, tj. opłata za prąd, ciepłą wodę użytkową, centralne ogrzewanie, śmieci, internet, RTV, najemca opłaca zgodnie ze zużyciem lub podpisanymi umowami.
 5. Przed zawarciem umowy najmu konieczna jest wpłata kaucji zwrotnej w wysokości 12–krotności miesięcznego czynszu – od ok. 4 100 do ok 8 000 zł.
 6. Lokale nie podlegają sprzedaży.
 7. Najemca będzie mógł przeprowadzić prace wykończeniowe w zakresie położenia płytek naściennych oraz malowania ścian.
 8. Osoba/rodzina, która otrzyma pozytywną opinie o zamianie lokalu, dotychczasowy lokal przekaże w ciągu miesiąca od dnia otrzymania kluczy do nowego lokalu.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe