BRAWUROWA JAZDA POWODEM DO KONTROLI

  • 15.09.2020, 14:30
  • Telewizja Sudecka
BRAWUROWA JAZDA POWODEM DO KONTROLI
10 września uwagę dzierżoniowskich kryminalnych zwrócił styl jazdy kierowcy volkswagena. Policjanci zdecydowali o podjęciu kontroli drogowej, do której doszło w Piławie Górnej. Dalsze czynności wykazały, iż kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, był nietrzeźwy, a pasażer posiadał blisko 50 gramów marihuany.

Zwykła kontrola drogowa, może zakończyć się bardzo różnie. Potwierdziło się to 10 września, kiedy to policjanci Wydziału Kryminalnego  przyczynili się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zwrócili uwagę na nietypowy styl jazdy prowadzącego volkswagena. W związku z tym, iż funkcjonariusze z uwagi na charakter służby pełnią służbę w odzieży cywilnej, nawiązali kontakt z policjantami z Piławy Górnej i Niemczy. Dokonano zatrzymania pojazdu. Zarówno 27-letni kierowca jak i jeden z pasażerów zachowywali się nerwowo. Już po chwili mundurowi poznali przyczynę nadpobudliwości. Badanie alkomatem kierowcy  dało wynik 0,52 promila. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych bazach danych wykazało, iż posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie. Pasażer wcale nie denerwował się problemami kolegi, on także miał coś na sumieniu. Policjanci ujawnili przy nim blisko 50 gramów marihuany, a więc 200 porcji narkotyku.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty.   

 

INFO: kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe