POŻAR AUT W ŁAGIEWNIKACH

  • 01.09.2020, 15:38 (aktualizacja 11.09.2020, 19:51)
  • Krzysztof Bachiński
POŻAR AUT W ŁAGIEWNIKACH
1 września około godziny 5:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodów w miejscowości Łagiewniki na ulicy Przemysłowej – teren byłej cukrowni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Łagiewniki, zastano trzy pojazdy osobowe objęte płomieniami. Samochody znajdowały się na terenie byłej cukrowni, w miejscowości Łagiewniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu Państwowej Straży Pożarnej, zastano zastęp OSP w trakcie prowadzenia działań gaśniczych. W rozpoznaniu ustalono że samochody należą do właściciela warsztatu samochodowego znajdującego się po drugiej stronie ulicy. Dwa pojazdy były nieużytkowane i były przeznaczone do rozbiórki, trzeci pojazd miał być przeznaczony na sprzedaż. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego na palące się samochody. Spaleniu ogólnie uległy trzy pojazdy. W zdarzeniu udział brał zastęp z JRG Dzierżoniów oraz zastęp z OSP Łagiewniki oraz policja. Dalsze czynności związane ze zdarzeniem prowadzi policja - poinformował; mł. asp. Leszek Paziński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Do opisywanego zdarzenia odniósł się właściciel warsztatu samochodowego, którego samochody uległy spaleniu.

- W dniu 01.09.2020 r. w godzinach porannych ok 3:00 nastąpiło podpalenie pojazdów na naszej posesji (teren po byłej cukrowni). Jeżeli ktoś widział na ulicy Przemysłowej bądź Krótkiej jakieś podejrzane osoby bardzo prosimy o kontakt. Wszelkie informacje będą cenne. Zapewniamy anonimowość. Nie bądźmy obojętni na takie zachowanie. Dziś stało się u nas, jutro może być u Ciebie. Pobłażanie takiego zachowania powoduje, że takie osoby czują się bezkarne i nie mają oporów przed kolejnym wandalizmem i niszczeniem czyjegoś mienia. Dążymy aby Łagiewniki były bezpieczną i atrakcyjną miejscowością, takie akty niestety temu zaprzeczają. Bardzo prosimy o pomoc i udostępnianie - czytamy na jednym z portali społecznościowych.

Krzysztof Bachiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe