RUSZYŁA BUDOWA WIEŻY NA ŚNIEŻNIKU - PROTESTY NIC NIE DAŁY

  • 26.08.2020, 07:27
  • Jarosław Wrona
RUSZYŁA BUDOWA WIEŻY NA ŚNIEŻNIKU - PROTESTY NIC NIE DAŁY mat. prasowe
20 sierpnia gmina Stronie Śląskie podpisała umowę na budowę wieży widokowej na szczycie Śnieżnika. Wartość inwestycji ponad 13 mln PLN, w tym 85% dofinansowania ze środków UE w ramach Programu INTERREG VA.

Projekt od początku ma swoich zwolenników i przeciwników. Pomimo protestów po stronie polskiej i czeskiej, gmina otrzymała wszelkie niezbędne pozwolenia. Ciężki sprzęt jest już na szczycie, gdzie rozpoczęły się prace budowlane. Protestujący obawiają się, że wieża stanie się magnesem dla turystów, a roślinność na szczycie zostanie zadeptana. Burmistrz Stronia Śląskiego, Dariusz Chromiec jest zdeterminowany by wybudować wieżę. Jak dodał, ruch turystyczny na Śnieżniku ma zostać skanalizowany tak, aby ludzie nie rozchodzili się po całej kopule, a poruszali się wyznaczonymi szlakami.

Jarosław Wrona

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe