DZIAŁANIA SPECJALNEJ GRUPY POLICYJNEJ

  • 13.07.2020, 15:44
  • Telewizja Sudecka
DZIAŁANIA SPECJALNEJ GRUPY POLICYJNEJ
Policjanci poprzez ćwiczenia dbają o bezpieczeństwo własne, ale też osób postronnych i tych wobec których podejmowana jest interwencja.

Codzienne działania policjantów to wykonywanie czynności procesowych, kryminalnych i administracyjno-porządkowych. Czasem jednak dochodzi do sytuacji, że należy zatrzymać niebezpiecznego przestępcę, lub uzbrojonego napastnika. Na takie wyzwania funkcjonariusze muszą być przygotowani.

 

W sytuacjach kryzysowych, nagłych i niebezpiecznych podstawą działania jest szybkość i trafność podejmowanych decyzji. Niezwykle istotna jest precyzja wykonywanych zadań, pewność i zaufanie do partnerów. Żeby w momencie zagrożenia wszystko działało jak dobrze nasmarowana maszyna, w ubiegłym tygodniu odbył się trening Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, działającej w powiecie dzierżoniowskim. Policjanci realizując ćwiczenia, mieli możliwość korzystania
z budynków dawnego uzdrowiska Przerzeczyn Zdrój. Udostępnione pomieszczenia, bardzo dobrze odzwierciedlają pomieszczenia mieszkalne naszych osiedli czy budynków wielorodzinnych.

Poprzez trening policjanci wyrabiają w sobie nawyki, działają szybko i sprawnie, ale też budują wzajemne relacje. Dzięki temu, gdy przychodzi czas realizacji zadania minimalizują ryzyko poniesienia obrażeń, a nawet śmierci.

 

KPP w Dzierżoniowie

kom. Marcin Ząbek

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe