BIELAWSKA STRAŻ MIEJSKA PRACUJE NA PEŁNYCH OBROTACH

  • 11.07.2020, 13:35
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKA STRAŻ MIEJSKA PRACUJE NA PEŁNYCH OBROTACH
Od początku czerwca, strażnicy miejscy pracują siedem dni w tygodniu, po to, aby zapewnić mieszkańcom Bielawy i turystom odwiedzającym nasze miasto, należyte poczucie bezpieczeństwa oraz utrzymać porządek w mieście. W każdy dzień tygodnia, funkcjonariusze patrolują supermarkety - przypominając o wciąż obowiązującym zaleceniu noszenia maseczek. Kontrolowane są także tereny w okolicach sklepów, parków i skwerów - tutaj strażnicy wydają upomnienia lub mandaty za picie alkoholu w miejscach publicznych.

Od kilku miesięcy podstawowym środkiem przemieszczania się bielawskiej Straży Miejskiej jest w dużej mierze rower, co z kolei przekłada się na lepszą możliwość obserwacji także innych części miasta.

W weekendy, kiedy ruch turystyczny wzrasta, spora część miejskiego patrolu pracuje na Ośrodku Wypoczynkowym „Sudety” oraz na terenie wokół niego. W tym miejscu bowiem, największy problem to obecnie złe parkowanie pojazdów. Strażnicy zmuszeni są wówczas wystawiać mandaty za nieprawidłowy postój. Jest to konieczność, potrzebna dla zachowania prawidłowej logistyki wyjazdów i wjazdów samochodów na akwen wodny. Nie pozostaje to także bez znaczenia dla ogólnego bezpieczeństwa, związanego z poruszaniem się na obiekcie – zarówno pieszych, rowerzystów, jak i samochodów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Bielawy oraz turystów, od 1 lipca br. wprowadzone zostały modyfikacje w cenniku za postój pojazdów na parkingu głównym przu ul. Wysokiej 1.

Za 1 godzinę pozostawienia samochodu na parkingu płacimy tylko 2 zł/ za motocykl 1 zł, natomiast całodniowa opłata za samochód osobowy wynosi 10 zł/za motocykl 5 zł. Przed nami kolejny, miejmy nadzieję słoneczny weekend, zatem zapraszamy do bezpiecznego i aktywnego wypoczynku w Bielawie

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe