RUSZYŁY PATROLE ROWEROWE DZIERŻONIOWSKIEJ STRAŻY MIEJSKIEJ

  • 06.07.2020, 12:54
  • Telewizja Sudecka
RUSZYŁY PATROLE ROWEROWE DZIERŻONIOWSKIEJ STRAŻY MIEJSKIEJ
Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyły w Dzierżoniowie patrole rowerowe straży miejskiej. Funkcjonariusze na jednośladach pełnią służbę w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców, czuwając nad ich bezpieczeństwem.

Patrole na rowerach dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż patrole piesze. Strażników na rowerach będzie można spotkać w miejscach bardzo popularnych wśród mieszkańców Dzierżoniowa. Nie zabraknie ich także na głównych ścieżkach rowerowych.

Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy jest zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego oraz wykroczeniom i przestępstwom. Na pierwsze efekty nie trzeba było czekać długo. Przy parku Buczyłki patrol rowerowy ujawnił i ukarał mandatami mężczyzn, którzy nie bacząc na przechodniów pili alkohol. Pouczono również kilka osób, które nie zachowały środków ostrożności w związku z opieką nad zwierzętami.

Wszystkim cyklistom Straż Miejska przypomina o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ale także o uprzejmości i zdrowym rozsądku na licznie uczęszczanych ścieżkach rowerowych. Pamiętajmy, że jeżdżą nimi również dzieci, które bezwzględnie powinny być wyposażone w kaski.

Pamiętajmy, że przy przejeżdżaniu przez jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i stosować zasady ograniczonego zaufania nawet wtedy, gdy cyklista ma pierwszeństwo. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i samochodów kończą się z reguły poważnymi obrażeniami po stronie tych pierwszych.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hany solo
hany solo 08.07.2020, 06:39
a dlaczego jezdza bez kaskow?

Pozostałe