BIELAWSKI AUTOBUS „KOLEJOWY” POSZERZA SWOJĄ OFERTĘ

  • 06.07.2020, 09:42
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKI AUTOBUS „KOLEJOWY” POSZERZA SWOJĄ OFERTĘ
Od 26 czerwca 2020 r. we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi oraz Gminą Stoszowice, Gmina Bielawa uruchomiła nieodpłatny autobus "kolejowy", który komunikuje dworzec Bielawa Zachodnia z atrakcjami turystycznymi miasta, a także ze Srebrną Górą.

Do gratisowego przejazdu upoważnia bilet kolejowy do Bielawy, zakupiony na dowolnej stacji (nawet w Dzierżoniowie).

Od 6.VII. br. oferta autobusu "kolejowego" kierowana będzie także do osób, które chcą dotrzeć do wyżej wymienionych miejsc kupując jedynie bilet autobusowy. Będzie to możliwe dzięki zamontowanym w pojeździe biletomatom.

Przejazd relacji Bielawa - Bielawa kosztuje 2,60 zł (normalny) i 1,30 zł (ulgowy), zaś za dojazd z Bielawy do Srebrnej Góry należy uiścić opłatę 5,20 zł (normalny) oraz 2,60 zł (ulgowy).

Przypomnę, że autobus rusza w trasę o godz. 9.45 (po przyjeździe pociągu z Wrocławia - planowanego na godz. 9.32). Pierwszy przystanek znajduje się przy wejściu na Ośrodek Wypoczynkowy "Sudety", gdzie dominują atrakcje wodne.

Następnie turyści mogą wysiąść na pętli autobusowej w okolicach Leśnego Dworku, skąd z łatwością udadzą się na wycieczkę w Góry Sowie.

Ostatni przystanek, dla miłośników budowli obronnych, przewidziano w Srebrnej Górze, skąd z łatwością można dotrzeć na pobliską, zabytkową twierdzę.

W powrotną drogę autobus rusza o godz. 18.00 i zatrzymując się na tych samych przystankach, dowozi turystów na pociąg, którego odjazd z Bielawy zaplanowano na godz. 19.37.

Po Bielawie autobus będzie woził turystów każdego dnia, aż do końca wakacji, a do Srebrnej Góry będzie dojeżdżał na razie tylko w soboty i niedziele. Jeśli frekwencja będzie dopisywać, to jest bardzo prawdopodobne, że kursy w dni robocze, będą takie same jak w weekendy.

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe