„Smoki Edukacji” dla najlepszych, stypendia dla tancerzy

  • 26.06.2020, 22:29
  • Telewizja Sudecka
„Smoki Edukacji” dla najlepszych, stypendia dla tancerzy
Rok szkolny 2019/2020 zakończyło dziś 2288 uczniów podstawówek, w tym 2094 uczniów szkół prowadzonych przez miasto. Choć w szkołach nie zorganizowano uroczystych apeli, najlepsi ósmoklasiści z dzierżoniowskich szkół odebrali 25 czerwca w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta „Smoki Edukacji”. Sześciorgu uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 wręczone zostały zaś stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Statuetki „Smoków Edukacji” i stypendia burmistrza za wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe w wysokości 600 zł  otrzymali Filip Smolak - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Dzierżoniowie, Ada Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Getta w Dzierżoniowie oraz Karol Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie.

Stypendia burmistrza Dzierżoniowa w dziedzinie twórczości artystycznej w kwocie 150 zł otrzymało zaś sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie: Kornelia Romaniuk, Julia Lignar, Julia Opiłka, Michał Dorużyński i Wojciech Madej. Wszystkie za osiągnięcia w tańcu.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 w Dzierżoniowie zostały przyznane również stypendia naukowe dla 316 uczniów z celującymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Stypendia dyrektora szkoły za osiągnięcia sportowe trafiły zaś do 25 uczniów kl. IV-VIII.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe