AUTOBUSOWE UDOGODNIENIA DLA TURYSTÓW KOLEJOWYCH ODWIEDZAJĄCYCH BIELAWĘ

  • 26.06.2020, 08:46
  • Telewizja Sudecka
AUTOBUSOWE UDOGODNIENIA DLA TURYSTÓW KOLEJOWYCH ODWIEDZAJĄCYCH BIELAWĘ
Od soboty 27 czerwca wprowadzone zostanie kolejne udogodnienie dla turystów odwiedzających Bielawę, w szczególności pociągiem.

W porozumieniu z Kolejami Dolnośląskimi oraz Gminą Stoszowice, Gmina Bielawa uruchomi nieodpłatny autobus "kolejowy", który będzie komunikował dworzec Bielawa Zachodnia z atrakcjami turystycznymi miasta, a także ze Srebrną Górą.

Start autobusu zaplanowano na godz. 9.45 (po przyjeździe pociągu z Wrocławia - planowanego na godz. 9.32). Pierwszy przystanek znajdował się będzie przy wejściu na Ośrodek Wypoczynkowy "Sudety", gdzie dominują atrakcje wodne.

Następnie turyści będą mogli wysiąść na pętli autobusowej w okolicach Leśnego Dworku, skąd z łatwością udadzą się na wycieczkę w Góry Sowie.

Ostatni przystanek, dla miłośników budowli obronnych, przewidziano w Srebrnej Górze, skąd z łatwością będzie można dotrzeć na pobliską, zabytkową twierdzę.

W powrotną drogę autobus ruszy o godz. 18.00 i zatrzymując się na tych samych przystankach, powinien dowieźć turystów na pociąg, którego odjazd z Bielawy zaplanowano na godz. 19.37.

Po pilotażowym kursowaniu w ostatni weekend czerwca, autobus "kolejowy" regularnie zacznie jeździć od 4 lipca br. Po Bielawie będzie rozwoził turystów każdego dnia, aż do końca wakacji, a do Srebrnej Góry będzie dojeżdżał na razie tylko w soboty i niedziele. Jeśli frekwencja będzie dopisywać, to jest bardzo prawdopodobne, że kursy w dni robocze, będą takie same jak w weekendy.

Regularne rozkłady jazdy od 4 lipca, dostępne będą na stronie na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl oraz www.bielawa.pl.
Zapraszamy do Bielawy i w Góry Sowie!

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe