Cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk gotowy do jazdy

  • 25.06.2020, 21:12
  • Telewizja Sudecka
Cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk gotowy do jazdy
Gładkich i równych asfaltowych dróg na Dolnym Śląsku wciąż przybywa, ale w tym sezonie były one dla kolarzy jedynie areną treningową. Wreszcie można pomyśleć o ściganiu się na szosie i o prawdziwej walce w kolarskim peletonie. Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie zainauguruje tegoroczne zmagania w ramach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Stan epidemii skutecznie zamroził polski sport, ale powoli wracamy do normalności – oczywiście ostrożnie, rozsądnie i bezpiecznie oraz zgodnie z sanitarnymi wymogami. Dolnośląski cykl szosowych wyścigów dla amatorów miał się przecież rozpocząć już dawno, ale ze zrozumiałych względów startuje dopiero teraz. Zaczynamy w Szklarskiej Porębie 5 lipca o 11:00, a więc w tym roku początek w górach!

 

Tradycyjnie ścigamy się na dwóch dystansach, na przepięknej i widokowej trasie ze startem honorowym przy SKI Arenie Szrenica w Szklarskiej Porębie i ostrym z Piechowic, przez Starą Kamienicę, Grudzę, Rębiszów, Gierczyn i Świeradów – Zdrój. Na koniec długi finisz i meta na Zakręcie Śmierci, tuż nad centrum Szklarskiej Poręby. Dystans FUN będzie miał 53 km, a PRO 72 km. Przewyższenia na każdym dystansie przekroczą znacznie 1000 m.

 

Zapisy do wyścigu kończą się 28 czerwca o godzinie 23:59. Co ważne –  wyjątkowo nie będzie w tym roku możliwości zapisania się ani opłacenia startu w dniu zawodów.

Zawodnicy i zawodniczki zostaną podzieleni na kilka grup, w których może się znajdować maksymalnie 150 osób. Poszczególne starty będą poprzedzone odpowiednio długimi przerwami, a strefa startu będzie cyklicznie dezynfekowana. Podział na grupy zostanie opublikowany 30 czerwca. Zawodnicy zobowiązani będą do zakrywania ust i nosów przed zawodami (również na starcie) i po zakończeniu wyścigu. W trakcie jazdy zasłanianie twarzy nie będzie konieczne i wymagane. Organizatorzy zadbają o odpowiednie oddalenie od siebie poszczególnych elementów i stref wyścigu, o dezynfekcję, maksymalne rozproszenie zawodników i brak obecności kibiców na starcie i mecie. Miejmy nadzieję, że już niebawem wszyscy będziemy mogli kibicować kolarzom bez żadnych przeszkód.

 

Aby maksymalnie ułatwić odbiór numerów startowych biuro zawodów zaczyna pracę już od najbliższego weekendu, a więc tydzień przed zawodami. Organizatorzy zapraszają do Interferie Sport Hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie w sobotę i niedzielę (27 i 28.06) w godzinach 10:00 – 16:00. Od poniedziałku ( w dniach 29.06 – 02.07) biuro będzie działać w siedzibie organizatora Szosowego Klasyka i Bike Maratonu w Jeleniej Górze (ul. Karola Miarki 42) w godzinach 10:00 – 15:00. 4 lipca numery będą wydawane już w miejscu startu, na terenie SKI Areny Szrenica od godz. 17:00 – do 21:00  (po zakończeniu Bike Maratonu – prosimy więc aby nie przyjeżdżać po numer przed godziną 17:00).

W dniu zawodów biuro będzie czynne od 8:00 do 10:30, ale powtórzmy raz jeszcze: tego dnia  nie będzie już zapisów, bo rejestracja kończy się już 28 czerwca minutę przed północą.

 

Link do zapisów: https://szosowyklasyk.pl/zgloszenia/

Więcej na https://szosowyklasyk.pl i https://www.facebook.com/SzosowyKlasyk/

oraz na http://viadolnyslask.pl

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe