WAŻNE ROZMOWY NA TEMAT REMONTÓW DRÓG

  • 22.06.2020, 09:18
  • Telewizja Sudecka
WAŻNE ROZMOWY NA TEMAT REMONTÓW DRÓG
W piątek, 19 czerwca br., w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się spotkanie robocze, w którym udział wzięli: Tymoteusz Myrda - członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Piotr Marchewka – członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Tomasz Kiliński – burmistrz Nowej Rudy, Leszek Loch – dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, Stanisław Sijka – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku.

Rozmowy dotyczyły przekazania przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego odcinaka drogi wojewódzkiej nr 380 Powiatowi Kłodzkiemu. Drogę przekazano uchwałą kaskadową, na podstawie tejże uchwały, Powiat Kłodzki stał się zarządcą drogi.

Na spotkaniu przede wszystkim została omówiona sprawa remontu mostu przy ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie, w związku z tym, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei nie zdążyła przeprowadzić przetargu, a co za tym idzie wyremontować mostu, Powiat Kłodzki będzie się ubiegać o otrzymanie dotacji celowej na wykonanie tego zadania.

Na spotykaniu został również poruszony termin przekazania dotacji i podjęcia w tej sprawie uchwały Sejmiku. Po podjęciu uchwały, Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku, będzie mógł ogłosić przetarg na remont mostu, który zostanie w 100 % sfinansowany przez Urząd Marszałkowski.

Dodatkowo zostały poruszone tematy inwestycji i remontów na drogach wojewódzkich przebiegających przez powiat kłodzki m. in. drogi Żelazno – Lądek-Zdrój oraz Bystrzyca Kł. – Polanica-Zdrój.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe