SCM W POLANICY ZDROJU PRZEJMIE BYSTRZYCKI SZPITAL

  • 16.06.2020, 12:37 (aktualizacja 16.06.2020, 12:44)
  • Jarosław Wrona
SCM W POLANICY ZDROJU PRZEJMIE BYSTRZYCKI SZPITAL
W poniedziałek 15 czerwca radni w Bystrzycy Kłodzkiej podjęli uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru rozwiązania spółki „Bystrzyckie Centrum Zdrowia” Sp. z o.o. Podczas sesji głos zabrał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który łącząc się zdalnie z Warszawy zapewnił, że bystrzycki szpital zostanie przejęty przez Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju, którego właścicielem jest Ministerstwo Zdrowia.

Szczegółowy plan przejęcia placówki zostanie opracowany w ciągu najbliższych miesięcy przez specjalnie powołany do tego zespół. Dotyczy to przede wszystkim szczegółowych skutków  społecznych - przejęcia pracowników przez inne podmioty świadczące usługi w zakresie ochrony zdrowia. Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma, która w sprawie trudnej sytuacji bystrzyckiego szpitala interweniowała u Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, podziękowała na sesji premierowi, senatorowi Aleksandrowi Szwedowi oraz ministrom: Michałowi Dworczykowi i Januszowi Cieszyńskiemu za wsparcie w rozwiązaniu problemu funkcjonowania szpitala na terenie gminy. Uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji spółki pod nazwą „Bystrzyckie Centrum Zdrowia” Sp. z o.o. z siedzibą w Bystrzycy Kłodzkiej  poparli wszyscy obecni na nadzwyczajnej sesji radni.

Info: UM Bystrzyca Kłodzka

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe