DOLNOŚLĄSKA NUTKA – REKORDOWA LICZBA ZGŁOSZEŃ

  • 09.06.2020, 09:42 (aktualizacja 09.06.2020, 09:45)
  • Telewizja Sudecka
DOLNOŚLĄSKA NUTKA – REKORDOWA LICZBA ZGŁOSZEŃ
Ponad 450 potencjalnych uczestników, z 217 miast i miasteczek, rozsianych po całej Polsce (mapka w załączeniu), zgłosiło się na III Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Dolnośląska Nutka 2020", który w tym roku odbywa się w trybie zdalnym.

Do wokalnej rywalizacji zgłosili się również wykonawcy z Rosji i Ukrainy.

Przypomnę, że ubiegłym roku chętnych do udziału w konkursie było niespełna 260 i byli to mieszkańcy tylko naszego kraju.

Po weryfikacji formalnej i technicznej do I etapu obecnej edycji festiwalu dopuszczono 360 wokalistów.

Obecnie do pracy przystąpiła 3-osobowa komisja, która na podstawie przysłanych przez młodych artystów materiałów "demo", dokona tzw. preselekcji. Do końca bieżącego tygodnia opublikowane zostaną ostateczne listy uczestników zakwalifikowanych do konkursu głównego.

Następnie do przesłuchań przystąpi jury festiwalu, do którego będą należały ostateczne rozstrzygnięcia. W skład tego zacnego grona wchodzą:

1. Joanna Horodko
2. Lanberry – Małgorzata Uściłowska
3. Jacek Jagłowski
4. Artur Orzech

Ogłoszenie ostatecznych wyników zaplanowano na 30.VI.2020 r.

Przypominamy jak było w ubiegłym roku. Z pewnością do takiej formy konkursowej organizatorzy powrócą już w przyszłym roku.

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe