STRAŻNICY MIEJSCY URATOWALI JEŻE, SOWĘ I DZIĘCIOŁA

  • 25.05.2020, 17:41
  • Telewizja Sudecka
STRAŻNICY MIEJSCY URATOWALI JEŻE, SOWĘ I DZIĘCIOŁA
Trzy nietypowe, ale bardzo ważne interwencje odnotowali w ostatnim czasie dzierżoniowscy strażnicy miejscy. Wszystkie dotyczyły pomocy dziko żyjącym zwierzętom.

19 maja mundurowi otrzymali zgłoszenie o rannej sowie pod murem przy ul. Brzegowej. Ptak miał uszkodzone skrzydło. Miejscowy lekarz weterynarii udzielił zwierzęciu niezbędnej pomocy. Podobnie stało się w przypadku rannego dzięcioła, którego strażnicy uratowali 22 maja w okolicach ul. Świdnickiej, bo nie był w stanie samodzielnie latać. Oba ptaki trafiły do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kątnej na dalsze, specjalistyczne leczenie. Nietypowi pacjenci po rehabilitacji wrócą do swojego naturalnego środowiska.

Kolejna interwencja dotyczyła dwóch jeży, które utknęły 21 maja w dziurze przy ul. Sikorskiego. Strażnicy uwolnili je z przeszkody i wypuścili w bezpiecznym dla nich terenie.

Pamiętaj: Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, reaguj. Zadzwoń do straży miejskiej pod numer alarmowy 74-645-08-88 (Straż Miejska zajmuje się interwencjami na terenie Dzierżoniowa).

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe