POLICJANCI Z NOWEJ RUDY ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA

  • 25.05.2020, 13:05 (aktualizacja 25.05.2020, 13:18)
  • Jarosław Wrona
POLICJANCI Z NOWEJ RUDY ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA www.dolnoslaska.policja.gov.pl
Za liczne włamania odpowie przed sądem 31-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, zatrzymany przez policjantów z Nowej Rudy. Podejrzany ma na swoim koncie między innymi włamania do różnych budynków w trakcie budowy oraz do szkoły.

Na bazie zgromadzonego materiału i jego analizy, policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej kilka przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się na terenie powiatu kłodzkiego od początku kwietnia br. sprawca m. in. kilkukrotnie włamał się do budynków w trakcie budowy, skąd zabrał elektronarzędzia i przewody elektryczne. Ponadto okazało się, że włamał się też do budynku zamkniętej szkoły w Nowej Rudzie, skąd ukradł sprzęt elektroniczny powodując straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Ogólna wartość strat wynikająca z przestępczej działalności 31-latka to około kilkadziesiąt tysięcy złotych - poinformowała podinsp. Wioletta Martuszewska, Oficer Prasowy KPP w Kłodzku. 

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty przestępstwa kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do popełnionych czynów. Odzyskano już dwa tablety skradzione ze szkoły. Obecnie trwają czynności mające na celu odnalezienie skradzionych przedmiotów pochodzących z włamań do budynków. Podejrzanemu grozi kara pozbawiania wolności nawet do 10 lat.

Źródło - KPP w Kłodzku

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe