MASECZKI ZAMIAST MANDATU

  • 23.05.2020, 18:11
  • Telewizja Sudecka
MASECZKI ZAMIAST MANDATU
Dzierżoniowscy Policjanci wraz ze Starostwem Powiatowym podjęli wspólne działania, mające na celu ograniczenie rozpowszechniania koronawirusa. Funkcjonariusze zamiast karać osoby niestosujące się do obowiązku zakrywania nosa i ust, wręczali przekazane od samorządowców maseczki.

W związku z rosnącą liczbą przestępstw na szkodę seniorów w dniu 22 maja 2020 roku dzierżoniowscy policjanci zainicjowali działania na terenie Miasta i Gminy Dzierżoniów. W trakcie służby przy placówkach handlowych i dzierżoniowskim Rynku funkcjonariusze rozdawali ulotki profilaktyczne dotyczące oszustw. Podczas działań profilaktycznych zaobserwowali, że mieszkańcy nie stosują się do obostrzeń wynikających z Rozporządzenia, a dotyczących nakazu zasłaniania ust i nosa. Podjęto decyzję, że w trakcie działalności profilaktycznej osobom nie stosującym się do aktualnie obowiązujących przepisów będzie zwracana uwaga jako forma oddziaływania wychowawczego. Osoby takie otrzymały od policjantów maseczki ochronne, które Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie otrzymała od Starostwa Powiatowego w ramach współpracy mającej na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19.

 

INFO: kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 24.05.2020, 10:59
Tak,tylko nie ma żadnego obowiązku noszenia maseczek,jest zalecenie,a to ogromna różnica.Po za tym,wiadomo że na dniach zniosą ten niby "obowiązek" więc trzeba się pozbyć maseczek,bo co z nimi potem zrobić?!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.05.2020, 08:03
Kontrolujcie na osiedlach

Pozostałe