PASIEKA U STAROSTY KŁODZKIEGO

  • 21.05.2020, 09:16 (aktualizacja 21.05.2020, 09:23)
  • Jarosław Wrona
PASIEKA U STAROSTY KŁODZKIEGO fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku
Na tarasie budynku Starostwa Powiatowego w Kłodzku, stanęła pasieka, dzięki inicjatywie prezesa Zbigniewa Hnatiuka wraz z lokalnymi pszczelarzami oraz przychylności Zarządu Powiatu Kłodzkiego. Projekt ten stanowi dopełnienie szerszego zamysłu pszczelarzy ze Zrzeszenia Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej im. Weroniki Kumko. Ule na tarasie, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstałego miejskiego skweru im. Weroniki Kumko (zasłużonej prekursorki i propagatorki pszczelarstwa w Kotlinie Kłodzkiej), stanowią tematyczną całość. Skwer obfituje w nasadzenia roślin miododajnych, pełni również funkcję edukacyjną dotyczącą życia pszczół oraz pszczelarstwa.

Ule do pasieki zostały zakupiono ze środków powiatowych, przeznaczonych na ochronę środowiska. Pszczelarze na podstawie zawartej umowy będą się opiekowali pasieką i służyli fachową radą. Zapewniają również, że pasieka u Starosty jest bezpieczna dla mieszkańców. Obecnie opiekę nad ulami będą sprawować Państwo Teresa i Ludwik Jaworscy z Ołdrzychowic Kłodzkich. Musimy wszyscy pamiętać, że pszczoły są niezbędne do życia na Ziemi. To pszczoły miodne wykonują około 80% wszystkich zapyleń. Oznacza to, że około 80% spożywanej przez nas żywności pochodzi z upraw zapylanych przez pszczoły. Według naukowców, jeśli zniknie z powierzchni Ziemi ostatnia pszczoła, człowiekowi zostanie już tylko 4 lata życia.Poprzez ustawienie pasieki na tarasie, chcemy mieć udział w zwiększaniu świadomości społecznej na temat roli pszczół w otaczającym nas świecie. Każdy z nas może pomóc uratować pszczoły, a małymi kroczkami, możemy zdziałać naprawdę dużo. Ochrona ekosystemu to wspólne dobro, więc warto ratować pszczoły dla nas i przyszłych pokoleń.

Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe