COVID-19 ZMIENIA PLANY I FINANSE DZIERŻONIOWA

  • 19.05.2020, 13:40
  • Telewizja Sudecka
COVID-19 ZMIENIA PLANY I FINANSE DZIERŻONIOWA
Budżet obywatelski Dzierżoniowa, duże wydarzenia kulturalne i sportowe, współpraca partnerska oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi - to obszary, w których w tym roku zajdą spore zmiany. Miasto szacuje, że tegoroczne wpływy do budżetu mogą być nawet o około 10 milionów niższe od planowanych.Ponieważ nie ma możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania i wcześniejszego promowania zgłoszonych do DBO zadań, w tym roku Dzierżoniowski Budżet Obywatelski nie będzie realizowany. Dotyczy to wyboru nowych zadań, bo te wskazane przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu będą wykonywane. Przygotowany na ten cel milion złotych przeznaczony zostanie na porycie nieplanowanych wydatków spowodowanych koronawirusem oraz na likwidację starych pieców węglowych w mieszkaniach komunalnych.

Do końca roku DOK i OSiR nie zorganizuje dużych imprez plenerowych. W ich miejsce przygotowywana jest oferta mniejszych wydarzeń, ale ich przeprowadzenie zależy od tego jak zmieniać się będą obostrzenia spowodowane koronawirusem.

Pod dużym znakiem zapytania jest sprawa otwarcia basenu odkrytego. Najprawdopodobniej w tym roku nie będzie to możliwe ze względu na obowiązujący zakaz uruchamiania takich obiektów.

Miasto w porozumieniu z Polskimi i zagranicznymi przyjaciółmi wspólnie zrezygnowało ze współpracy partnerskiej. Duże zmiany są także we współpracy z organizacjami pozarządowymi, ponieważ ze względu na fakt, że przez koronawirusa lokalne organizacje pozarządowe w części lub w całości nie mogły realizować swoich zadań.

Ze względu na odczuwalnie niższe wpływy do budżetu, zmiany obejmą także dzierżoniowskie inwestycje. Jednak tutaj trwają starania, aby były one jak najmniejsze, a szczegółowe informacje na ten temat pojawią się w najbliższym czasie.

 

Duża i ważna tegoroczna zmiana dotyczy też pracy przedszkoli w okresie wakacyjnym. Aby możliwie najbardziej ułatwić rodzicom kwestię opieki nad dziećmi w związku z pracą opieka w prowadzonych przez miasto przedszkolach publicznych będzie zapewniona przez także przez cały lipiec i sierpień.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe