KOLEJNE 95.000 ZŁ DLA BIELAWY NA WALKĘ Z WYKLUCZENIEM CYFROWYM UCZNIÓW

  • 17.05.2020, 19:47
  • Telewizja Sudecka
KOLEJNE 95.000 ZŁ DLA BIELAWY NA WALKĘ Z WYKLUCZENIEM CYFROWYM UCZNIÓW
Gmina Bielawa zakupi kolejne 30 laptopów dla najbardziej potrzebujących uczniów bielawskich szkół, aby umożliwić im realizację podstaw programowych on-line.

To efekt pozyskanego przez miasto dofinansowania z programu pn. "Zdalna Szkoła", organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Kwota wsparcia wyniesie 95.000 zł i będzie stanowić 100 % wartości zadania.

„Zdalna Szkoła” to odpowiedź rządu na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie, zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Wspomniane laptopy pozwolą choć trochę rozwiązać ten ważny społecznie problem, ponieważ umożliwią, większej niż obecnie grupie bielawskich uczniów, swobodną naukę w systemie zdalnym.

Przypomnę, iż w kwietniu br. Gmina uzyskała już wsparcie z tego samego programu, w kwocie blisko 80.000 zł. Za otrzymane środki zakupiono po 10 laptopów dla uczniów ze wszystkich 3 bielawskich szkół podstawowych.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe