PRACOWNICY TRANSGRANICZNI CZEKAJĄ NA DECYZJĘ RZĄDU

  • 30.04.2020, 13:56 (aktualizacja 30.04.2020, 14:22)
  • Jarosław Wrona
PRACOWNICY TRANSGRANICZNI CZEKAJĄ NA DECYZJĘ RZĄDU
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów z 30 kwietnia 2020 roku mówi, że od 4 maja będzie można przekraczać granicę bez potrzeby odbywania kwarantanny. Wyjątek ten dotyczyć będzie tylko osób, które przekraczają granicę, aby dotrzeć do pracy. Pracownicy transgraniczni czekają na decyzję w tej sprawie.

Z projektu dowiadujemy się, że obowiązku przeprowadzenia kwarantanny i poddania się testom nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy:
1) w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach
2) przez uczniów i studentów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym

Osoby które przekraczają granicę, aby dojechać do pracy, będą musiały przedstawić Straży Granicznej dokument będący potwierdzeniem, że pracują i uczą się w państwie sąsiadującym.

Podkreślamy, iż jest to projekt do którego uwagi można zgłaszać do 1 maja do godz. 12:00.

Poniżej zamieszczamy projekt do pobrania.

 

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe