WYBORY PREZYDENCKIE, A BIELAWSKI SAMORZĄD

  • 28.04.2020, 15:18
  • Telewizja Sudecka
WYBORY PREZYDENCKIE, A BIELAWSKI SAMORZĄD
W ostatnich dniach w całej Polsce, w tym i w Bielawie, rozgorzała gorąca dyskusja o zaplanowanych na rok 2020 wyborach prezydenckich. Wiele osób pyta również burmistrza dr Andrzeja Hordyja o zdanie na ten temat, inne osoby wprost piszą, że nie wyrażają zgody na przekazywanie ich danych wrażliwych Poczcie Polskiej, która planuje przeprowadzić wybory w trybie korespondencyjnym.

Andrzej Hordyj: „Będąc świadomym oczekiwań wielu mieszkańców Bielawy, ale także swojej osobistej odpowiedzialności prawnej, w której utwierdziła mnie m.in. opinia specjalistów zrzeszonych w Krakowskim Instytucie Prawa Karnego, podjąłem decyzję o odmowie wydania Poczcie Polskiej spisu wyborców”.

 

„Nadrzędnym jest dla mnie poszanowanie prawa i troska o dobro bielawian. Taki system wartości przyświeca mi również w kontekście najbliższego plebiscytu politycznego”.

 

Jak twierdzi burmistrz cała sytuacja dotycząca przekazania danych osobowych dotarła do niego 23.IV.2020 r. o godz. 1.28 (!!!) na adres mailowy Urzędu Miejskiego w Bielawie, gdzie wpłynął wniosek o przekazanie danych ze spisu wyborców w związku z organizacją wyborów na Prezydenta RP, który podpisała... Poczta Polska.

 

Po analizie strony formalno-prawnej pisma, jak komentuje Andrzej Hordyj można je było w zasadzie zignorować, traktując jako anonim.

 

Następnego dnia do bielawskiego magistratu wpłynęło kolejne pismo Poczty Polskiej, tym razem opatrzone kwalifikowanym podpisem za pośrednictwem platformy e-PUAP. Jako podstawę żądania wydania wspomnianych wyżej informacji przywołano decyzję Prezesa Rady Ministrów z dnia 16.VI.2020 r.

 

Po analizie i osobistej odpowiedzialności prawnej burmistrz podjął decyzję o nie przekazaniu danych ze spisu wyborców.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zc
Zc 28.04.2020, 19:56
Suoer
abel
abel 28.04.2020, 19:05
Ministerstwo cyfryzacji przekazało wszystkie dane Polaków firmie poczta Polska. Prezes od spraw RODO milczy .

Pozostałe