ZAKAŻENIE W KŁODZKIM SZPITALU. ZAMKNIĘTY ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY I CHIRURGICZNY

  • 10.04.2020, 12:49 (aktualizacja 10.04.2020, 13:13)
  • Jarosław Wrona
ZAKAŻENIE W KŁODZKIM SZPITALU. ZAMKNIĘTY ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY I CHIRURGICZNY
Jak poinformował Maciej Awiżeń - Starosta powiatu kłodzkiego, w kłodzkim szpitalu u jednego z pacjentów stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Jest też kolejny przypadek zakażenia w Lądku Zdroju.

Po przebadaniu przesiewowym okazało się, ze jeden z pacjentów szpitala w kłodzku jest bezobjawowo zarażony koronawirusem. Oddziały wewnętrzny i chirurgii ,od dziś nie przyjmuje nowych pacjentów aż do przebadania wszystkich, którzy mieli kontakt. Mamy nadzieję, że w tygodniu po świętach, uda nam się otworzyć oddziały na nowo. Pacjent przebywa obecnie w szpitalu w Bolesławcu a był mieszkańcem Nowej Rudy. ze wzgl. na czas jaki spędził w szpitalu, źródłem raczej nie było zakażenie w Nowej Rudzie.
Kolejny przypadek to osoba z Lądka Zdroju, która przebywa na izolacji domowej, bez większych dolegliwości. Zarażenie, w tym przypadku spoza powiatu.
Zdrowia życzymy i informujemy na bieżąco 
- napisał na swoim profilu fb Maciej Awiżeń Starosta powiatu kłodzkiego.

Na terenie powiatu kłodzkiego potwierdzono 24 przypadki zakażenia.

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe