GMINA BIELAWA WSPIERA FINANSOWO BIELAWSKICH SPORTOWCÓW

  • 07.04.2020, 08:54
  • Telewizja Sudecka
GMINA BIELAWA WSPIERA FINANSOWO BIELAWSKICH SPORTOWCÓW
Zapisany w Strategii Rozwoju Gminy Bielawa na lata 2014 - 2020 cel strategiczny nr 9 brzmi: "Sport jako alternatywa spędzania wolnego czasu oraz kształtowania zdrowych postaw wśród mieszkańców Bielawy". W związku z powyższym, z jednej strony bielawski samorząd wspiera finansowo w drodze konkursów sportowe organizacje pozarządowe, a z drugiej nagradza zawodników i trenerów, którzy osiągnęli wybitne wyniki na arenie międzynarodowej i krajowej.

W uchwale nr XIX/180/2019 Rady Miejskiej Bielawy z dnia 30.XII.2019 r. w sprawie szczegółowych zasad przyznawania (...) stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień, zdefiniowano kryteria jakie należy spełnić, aby uzyskać gratyfikację finansową.

Po przeanalizowaniu wyników osiągniętych przez bielawskich sportowców w roku 2019, okazało się, iż w gronie nagrodzonych znalazło się aż 40 sportowców, którzy zdobywali laury na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy oraz na arenie krajowej. Co ważne reprezentują oni bardzo szeroki wachlarz dyscyplin - od sportów zimowych, poprzez sporty wodne i halowe, po konkurencje plenerowe.

W myśl wyżej cytowanej uchwały trenerzy, którzy doprowadzili zawodników do wybitnych osiągnięć sportowych otrzymują jednorazową nagrodę finansową. Takie wyróżnienie za 2019 r. zostało przyznane 5 szkoleniowcom.

Uroczyste wręczenie dyplomów i stypendiów dla bielawskich ludzi sportu było zaplanowane na 3.IV.2020 r. Niestety nie doszło ono do skutku z uwagi na panujące ograniczenia związane z przeciwdziałaniem w rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa.

Burmistrz Bielawy dr Andrzej Hordyj:

„Chcę jednocześnie podkreślić, iż wyżej opisane subsydiowanie sportowców jest nagrodą za ich ciężką pracę i ma ułatwić organizowanie efektywnego cyklu treningowego, który zaowocuje w przyszłości kolejnymi sukcesami.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję. Z przykrością zauważam jednak, iż w przypadku bardzo wąskiej grupy działaczy pojawiają się pewne oznaki autonomizacji celu. Oznacza to, że ważniejsze dla nich stają się bonusy uzyskiwane od Gminy, niż rywalizacja sportowa w myśl olimpijskich zasad Pierre de Coubertina.

Mam jednak nadzieję, że w kolejnych latach wszystkie bielawskie kluby będą konkurować wyłącznie z pobudek sportowych, a nagrody przyznawane przez Gminę będą dodatkiem do satysfakcji z osiągniętych wyników, a nie celem samym w sobie.”

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe