BIELAWSKI SAMORZĄD WESPRZE FINANSOWO SZPITAL POWIATOWY

  • 04.04.2020, 10:31
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKI SAMORZĄD WESPRZE FINANSOWO SZPITAL POWIATOWY
Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie jest jedyną placówką medyczną na terenie powiatu, która świadczy całodobową opiekę medyczną.

Od momentu ogłoszenia na terenie naszego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie epidemii koronawirusa, we wszystkich placówkach służby zdrowia zaostrzono procedury bezpieczeństwa. Z jednej strony mają one chronić hospitalizowanych pacjentów, a z drugiej personel medyczny, bez którego niemożliwa byłaby realizacja procesu leczenia.

W konsekwencji wprowadzonych rygorystycznych obostrzeń sanitarnych m.in. konieczności stałego używania rękawiczek, maseczek, kombinezonów, płynów do dezynfekcji itp. radykalnie wzrosły koszty funkcjonowania szpitala powiatowego.

W związku z powyższym prezes tej placówki - p. Maciej Smolarz - zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowe do wszystkich gmin leżących na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego.

W drodze jednogłośnego porozumienia włodarze uzgodnili, iż kwota dofinansowania będzie proporcjonalna do liczby osób zamieszkujących daną jednostkę samorządu terytorialnego. Łącznie samorządy zadeklarowały kwotę 454.000 zł, z czego aż 135.000 zł przypadnie na Gminę Bielawa.

Fundusze te zostaną wykorzystane na zakup niezbędnych środków medycznych i czystości, a także środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Solidarność i zrozumienie między lokalnymi samorządami jest bardzo ważna, szczególnie w okresach kryzysu z jakim mamy do czynienia choćby obecnie. Jestem przekonany, że nie jest to ostatnia inicjatywa tego typu, a razem zawsze możemy więcej.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe