DO DZIERŻONIOWA PRZYLECIAŁA 40-OSOBOWA GRUPA OBYWATELI Z KOREI POŁUDNIOWEJ

  • 03.04.2020, 13:12 (aktualizacja 03.04.2020, 13:23)
  • Telewizja Sudecka
DO DZIERŻONIOWA PRZYLECIAŁA 40-OSOBOWA GRUPA OBYWATELI Z KOREI POŁUDNIOWEJ
Przedstawiciele Grupy LS przesłali do naszej redakcji oświadczenie dotyczące doniesień medialnych w sprawie przyjazdu 40. obywateli Korei Południowej do Dzierżoniowa.

 

 

Oświadczenie Grupy LS

W nawiązaniu do ostatnich doniesień medialnych na temat grupy pracowników z Korei, która istotnie przyleciała wczoraj do Polski, chciałabym poinformować, że wszyscy pracownicy z Korei zostali przebadani na obecność koronawirusa i ich wyniki są negatywne. Jednocześnie spółka LS już zapewniła i będzie zapewniać wobec nich normy sanitarne o dużo większym rygorze niż ten wynikający z obecnie obowiązujących w naszym kraju przepisów i rozporządzeń. Zadaniem tej 40-osobowej grupy jest uruchomienie dodatkowych linii produkcyjnych, pozwalających zachować odpowiednie zdolności produkcyjne zakładu. Bez dodatkowych, krytycznych inwestycji w zakresie uruchomienia dodatkowej infrastruktury produkcyjnej, fabryka w Dzierżoniowie stanęłaby przed koniecznością dokonania redukcji zatrudnienia oraz innych cięć, które negatywnie wpłynęłyby na los dziesiątek polskich pracowników zatrudnionych obecnie na terenie zakładów produkcyjnych. Jest to projekt zaplanowany wiele miesięcy temu. Spółka LS niestety nie może dokonać instalacji wspomnianych elementów linii produkcyjnych samodzielnie na miejscu. Musi odbyć się on z udziałem wyspecjalizowanych technologów, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty i uprawnienia w tym zakresie.

Pracownicy przylecieli do Polski z Korei wczorajszym rejsem Polskich Linii Lotniczych LOT w ramach miejsc, które nie zostały uprzednio wykupione przez obywateli Polskich powracających do Polski w ramach akcji „LOT do domu”. Wszystkie bilety zostały kupione przez naszą spółkę po cenach rynkowych, wspierając tym rentowność połączenia LOT z Seulu do Warszawy. Pragnę jednocześnie przypomnieć, że rejsy w ramach akcji „LOT do domu” przeznaczone są zarówno dla obywateli polskich oraz (na takich samych zasadach) dla cudzoziemców, którzy są uprawnieni do wjazdu na terytorium RP w czasie zamknięcia granic, a do takiej grupy cudzoziemców należy ww. grupa koreańskich specjalistów, którzy przez 2,5 miesiąca będą pracować w naszej fabryce. 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bolo
bolo 06.04.2020, 14:24
A co z kwarantanną?
kolorowe
kolorowe 04.04.2020, 09:35
No i czy to nie są łamane przepisy ?

Pozostałe