SOR W POLANICY-ZDROJU ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA - 10 PRACOWNIKÓW PODDANYCH KWARANTANNIE

  • 03.04.2020, 11:43 (aktualizacja 03.04.2020, 12:22)
  • Jarosław Wrona
SOR W POLANICY-ZDROJU ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA - 10 PRACOWNIKÓW PODDANYCH… scm.pl
Małgorzata Mrowiec - rzecznik prasowy Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju poinformowała, że cały SOR jest zamknięty do odwołania.

W czwartek 2 kwietnia na polanicki SOR trafił pacjent z Lewina Kłodzkiego mający objawy koronawirusa. Mężczyźnie wykonano test, którego wynik 3 kwietnia potwierdził, że pacjent był zakażony wirusem SARS-CoV-2 - to 14 przypadek na terenie powiatu kłodzkiego. Pacjent zmarł. 10-ciu pracowników SOR-u zostało poddanych kwarantannie, podjęto decyzję o zamknięciu odziału ratunkowego do odwołania.

Uważajcie na siebie c.d.
Osoba, jak się okazało zarażona koronawirusem, została przywieziona w ciężkim stanie na SOR w SCM w Polanicy i tam zmarła. Nie wiemy co było bezpośrednią przyczyną śmierci ale zakażenie COVID-19 zostało stwierdzone. Był to mieszkaniec Lewina Kłodzkiego. Osoby kontaktujące się z tą osobą są skierowane na kwarantannę, w tym 10 osób z personelu szpitala.
Niech spoczywa w pokoju
- napisał na swoim fanpage Maciej Awiżeń, starosta powiatu kłodzkiego.

 

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe