Samorząd województwa wdraża Dolnośląski Pakiet dla Ochrony Zdrowia

 • 02.04.2020, 14:16 (aktualizacja 02.04.2020, 15:30)
 • Telewizja Sudecka
Samorząd województwa wdraża Dolnośląski Pakiet dla Ochrony Zdrowia
Po rozpoznaniu potrzeb poszczególnych jednostek medycznych samorząd województwa rozdzielił środki z Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia pomiędzy szpitale. Warte ponad 40 milionów złotych wsparcie pozwoli m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej dla lekarzy i ratowników.

 

 - Rolą samorządu jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. To dlatego już w  pierwszych dniach kryzysu związanego z epidemią wirusa COVID-19 z inicjatywy Zarządu Województwa utworzyliśmy Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia. Dzięki tej inicjatywie dolnośląskie szpitale i pogotowia ratunkowe zostaną wsparte kwotą ponad 40 milionów złotych, dzięki którym trafi do nich specjalistyczny sprzęt niezbędny do skutecznej walki z epidemią  – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

Lekarze i pracownicy ochrony zdrowia stoją na pierwszej linii walki z zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest aby byli wyposażeni w sprzęt umożliwiający im skuteczną i bezpieczną pracę. W ciągu ostatnich dni trwało rozpoznawanie potrzeb poszczególnych szpitali i jednostek pogotowia ratunkowego dziś znamy już efekty rozdziału środków z samorządowego pakietu pomocowego. Środki na walkę z koronawirusem pochodzą z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

 

- W tych trudnych czasach współdziałanie to jedyna recepta. Dlatego wspieramy wojewódzkie szpitale. Personel medyczny musi czuć się bezpiecznie. Jestem przekonany, że pomoże nam to wrócić do świata, w jakim jeszcze niedawno żyliśmy – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

 

Dzisiejszy kryzys to zagrożenie, z jakim nie mieliśmy jeszcze okazji się mierzyć. To czas trudny i wymagający od nas wszystkich wielu poświęceń i wyrzeczeń. Od determinacji i wspólnych działań zależy to jak szybko poradzimy z nim sobie i czy będziemy silniejsi wobec przyszłych zagrożeń.

 

 

Podział wsparcia:

 

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu - 8,5 mln zł
   
 • Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu – 4,8 mln zł
   
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu - 2 mln zł
   

 

 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu - 5,5 mln zł
   
 • Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu - 5 mln zł
   
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy - 3,5 mln zł
   
 • Pogotowie Ratunkowe w Legnicy - 3 mln zł
   
 • Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu - 5 mln zł
   
 • Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu - 2 mln zł
   
 • Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze - 1,5 mln zł
   

 

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe