UWAGA !!! STRAŻ MIEJSKA PRZECHODZI POD ZWIERZCHNICTWO POLICJI

  • 02.04.2020, 13:56
  • Telewizja Sudecka
UWAGA !!! STRAŻ MIEJSKA PRZECHODZI POD ZWIERZCHNICTWO POLICJI
Od czwartku 2 kwietnia, zgodnie z decyzją resortu spraw wewnętrznych, straż miejska podlega zwierzchniemu nadzorowi policji. Oznacza to, że pracę bielawskich strażników, koordynować będzie od dzisiaj, przede wszystkim komendant policji

Od czwartku 2 kwietnia, zgodnie z decyzją resortu spraw wewnętrznych, straż miejska podlega zwierzchniemu nadzorowi policji. Oznacza to, że pracę bielawskich strażników, koordynować będzie od dzisiaj, przede wszystkim komendant policji. ?‍♂

Wszyscy funkcjonariusze będą patrolować miasto, zwracając szczególną uwagę na niedozwolone skupiska ludzi i nieprzestrzeganie wyznaczonych od wczoraj przez rząd nowych ograniczeń dotyczących pandemii.

„Będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności, które narażają nie tylko siebie, ale również innych. Będą one ponosiły konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań - zapowiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.”

W związku z powyższymi zmianami, komendant bielawskiej Straży Miejskiej apeluje do bielawian o to, aby ograniczyć dotychczasowy kontakt z jednostką, tylko do sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji strażnika.

Jeśli to możliwe, prosimy także, aby w kwestii realizowanej dotychczas przez Gminę Bielawa za pośrednictwem Straży Miejskiej i pracowników OPS pomocy osobom samotnym (mowa m.in. o dokonywaniu zakupów żywności i leków), od dzisiaj kontaktować się jedynie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej (tel. 74 833 47 93).

Liczymy na Państwa zrozumienie. Bądźmy solidarni i odpowiedzialni.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe