BIELAWSKI SAMORZĄD – PLAN POMOCY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  • 02.04.2020, 07:17
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKI SAMORZĄD – PLAN POMOCY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
Panująca w Polsce od początku marca br. epidemia koronawirusa jest zabójczo groźna nie tylko dla ludzi, ale także dla gospodarki.

3 tygodnie kwarantanny i konsekwentnie wprowadzane kolejne ograniczenia w handlu, usługach, a także w sferze produkcyjnej spowodowały, że wielu bielawskim przedsiębiorcom całkowicie zmieniła się wizja funkcjonowania ich firm. Z jeszcze niedawno realizowanych strategii rozwoju i ekspansji, obecnie wdrażają oni strategie przetrwania.

W sytuacji, gdy przychody drastycznie spadły, każdy wydatek jest wielokrotnie trudniejszy do sfinansowania. Dlatego też bielawski samorząd, mimo zadłużenia na poziomie blisko 50.000.000 zł, będzie w tej trudnej sytuacji wspierał lokalnych przedsiębiorców.

1 kwietnia 2020 r. weszło w życie zarządzenie w sprawie szczególnej formy udzielania pomocy dla przedsiębiorców poprzez wprowadzenie zasad zwolnienia lub obniżenia z czynszu najmu lub dzierżawy za nieruchomości gminne. Dotyczy ono zarówno nieruchomości gruntowych, jak i zabudowanych.

O ulgę w opłatach mogą ubiegać się przedsiębiorcy wszystkich branż, w tym także podmioty gospodarcze prowadzące w obiektach dzierżawionych od Gminy, przedszkola niepubliczne.

Bliźniacze zarządzenia obowiązują również w obiektach zarządzanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. oraz w Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.

Jednocześnie informuję, iż w okresie epidemii:

- Urząd Miejski w Bielawie nie będzie podejmował działań egzekwowania od przedsiębiorców należności na rzecz miasta,

- podmioty gospodarcze, znajdujące się w trudnej sytuacji ekonomicznej mogą składać indywidualne wnioski o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty podatku, umorzenie zaległości podatkowych (te kwestie reguluje ordynacja podatkowa).

Dodam, że w konsekwencji przyjętego przez polski parlament pakietu ustaw antykryzysowych, pojawiły się szanse wprowadzenia przez bielawski samorząd kolejnych ulg dla przedsiębiorców, tym razem dotyczących należności podatkowych. Po opracowaniu szczegółowych rozwiązań poinformuję o nich w odrębnym poście.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe