TARGOWISKO W DZIERŻONIOWIE BĘDZIE JEDNAK ZAMKNIĘTE

  • 31.03.2020, 12:41
  • Telewizja Sudecka
TARGOWISKO W DZIERŻONIOWIE BĘDZIE JEDNAK ZAMKNIĘTE
Jak czytamy na FB burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego targowisko miejskie nie będzie jednak otwarte.

Dariusz Kucharski:

„Od momentu podjęcia próby uruchomienia targowiska obserwuję komentarze, odbieram telefony i rozmawiam z mieszkańcami na ten temat. Dla mnie również kwestie bezpieczeństwa i zdrowia są najważniejsze. Uważam że zachowując specjalne zasady bezpieczeństwa, bylibyśmy w stanie utrzymać handel żywnością na targu. Jednak rozumiem obawy dzierżoniowian i wsłuchując się w Państwa opinie podjąłem decyzje o zamknięciu targowiska.
Głównym i najważniejszym powodem otwarcia targowiska była chęć pomocy dzierżoniowskim przedsiębiorcom, którzy żyją z handlu na targu. To kilkadziesiąt rodzin, dla części z nich targowisko to jedyne źródło utrzymania. Duże znaczenie miał też fakt, że w wielu miastach targowiska funkcjonują i są miejscem zaopatrywania się w żywność. Ich działalność opiera się na tych samych zasadach bezpieczeństwa, co działaność dużych sieci handlowych, oczywiście z zachowaniem właściwych środków ostrożności. Ważna w tym momencie była również rekomendacja Ministra Rolnictwa o umożliwieniu handlu na targowiskach i związane z tym szczegółowe zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego”.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sdvb
sdvb 31.03.2020, 21:06
Zostancie w domach...nie ma innego wyjscia
Tolo
Tolo 31.03.2020, 13:03
W takim razie co było nie tak we wtorek na targu?Wydaje mi się że ludzie zachowywali się nienagannie i moim zdaniem powinno być otwarte.

Pozostałe