BIELAWSKIE TARGOWISKO NADAL ZAMKNIĘTE

  • 30.03.2020, 20:09
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKIE TARGOWISKO NADAL ZAMKNIĘTE
Z uwagi na obowiązującą kwarantannę, związaną z przeciwdziałaniem rozprzestrzenieniu się koronawirusa w Polsce, bielawski samorząd podejmuje kolejne działania aby chronić mieszkańców przed tym śmiertelnym zagrożeniem.

W związku z panującą pandemią, od 17.III.2020 r. targowisko miejskie jest nieczynne. W minionym tygodniu opublikowane zostało wystąpienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym zaapelował on do samorządowców o niezamykanie targowisk. Wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Bielawie zdecydowaliśmy jednak, iż bielawskie targowisko będzie nadal nieczynne. ⭕️

Zapobiegliwość ta ma wpłynąć nie tylko na ochronę osób tam sprzedających, ale także ich klientów, którzy w większości są przedstawicielami grupy społecznej o podwyższonym ryzyku zachorowań. ??

Dla przedsiębiorców, posiadających na targowisku stałe punkty sprzedaży, na czas przymusowej kwarantanny, wprowadzone zostały zwolnienia z opłat. Ponadto, po ponownym uruchomieniu targowiska, wprowadzony zostanie tzw. pakiet przejściowy, który pozwoli dostawcom płodów rolnych ponownie "stanąć na nogi". 

Jednocześnie radni z klubu "Innowacyjna Bielawa" zawiązali inicjatywę pn. Wirtualne Targowisko Bielawa, 

https://www.facebook.com/groups/2639110019645661/

do której zapraszają regionalnych producentów żywności, hodowców, sadowników, sprzedawców sadzonek, kwiatów itp. 

Pomysł przeniesienia tradycyjnego handlu do cyberprzestrzeni ma pozwolić rolnikom i przedsiębiorcom choć w części skompensować uciążliwości wynikające z obecnie panującej sytuacji. 

Gorąco zachęcamy do korzystania z tej możliwości. Wierzę, że pomagając sobie nawzajem, przetrwamy ten trudny czas. 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ilicz
ilicz 30.03.2020, 22:37
brawo Bielawa

Pozostałe