APEL ŚWIDNICKICH RADNYCH W SPRAWIE WYBORÓW PREZYDENCKICH

  • 30.03.2020, 19:50 (aktualizacja 30.03.2020, 19:53)
  • Telewizja Sudecka
APEL ŚWIDNICKICH RADNYCH W SPRAWIE WYBORÓW PREZYDENCKICH
Stanowisko grupy Radnych Rady Miejskiej w Świdnicy w sprawie Wyborów Prezydenckich planowanych na dzień 10 maja 2020 roku.

W związku z sytuacją nadzwyczajną - ogłoszeniem przez  Światową Organizacje Zdrowia (WHO) pandemii koronawirusa CoVID-19 i wprowadzeniu w Polsce Stanu Epidemicznego  my, jako radni Rady Miejskiej w Świdnicy, apelujemy o przełożenie wyborów prezydenckich  z 10 maja 2020 na inny bezpieczny termin.

Organizowanie jakichkolwiek wyborów w okresie pandemii stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców Świdnicy i całego kraju. Słusznie obowiązujące obostrzenia, mające służyć zapobieżeniu rozprzestrzenienia się tego groźnego patogenu, nie pozwalają żadnemu samorządowi zorganizować w sposób demokratyczny, a przede wszystkim w sposób bezpieczny wyborów, które powinny być świętem demokracji. Nie można zmuszać samorządów, by narażały życie i zdrowie swoich mieszkańców. Postawa obywatelskiego nieposłuszeństwa nie wpływa dobrze na funkcjonowanie Państwa. Wielu prezydentów, burmistrzów i wójtów zapowiedziało już taki słuszny sprzeciw. Straszenie wprowadzeniem komisarzy do samorządów nie sprzyja wzajemnemu zrozumieniu i poszanowaniu demokratycznych organów państwa, których przedstawiciele są wybierani w wyborach powszechnych. Prosimy w imię jedności i wspólnego dobra o przełożenie wyborów tak, by móc je przeprowadzić w innym bezpiecznym terminie. Wszystkie sondaże opinii publicznej wskazują rosnące obawy społeczeństwa, wynikające z udziału w tych wyborach. Nie możemy narażać życia i zdrowia żadnego wyborcy niezależnie na kogo chce oddać swój głos. Prosimy i apelujemy o przełożenie wyborów planowanych 10 maja 2020 roku na termin, który pozwoli przeprowadzić je nie narażając na niebezpieczeństwo wyborców, ani osób zaangażowanych w pracę komisji wyborczych.

                                   Podpisali Radni Rady Miejskiej w Świdnicy

Jan Dzięcielski, Rafał Fasuga, Lech Bokszczanin, Magdalena Rumiancew-Wróblewska, Danuta Morańska, Krzysztof Grudziński, Albert Gaszyński, Wiesław Żurek, Władysław Wołosz, Marcin Wach, Joanna Gadzińska, Mariusz Kuc, Tomasz Kempa, Marcin Paluszek, Jan Jaśkowiak

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe