GRUPOWANIE SIĘ OSÓB JEST ZABRONIONE, CHROŃ SIEBIE I BLISKICH

  • 30.03.2020, 15:36
  • Telewizja Sudecka
GRUPOWANIE SIĘ OSÓB JEST ZABRONIONE, CHROŃ SIEBIE I BLISKICH
W związku ze stanem epidemii obowiązują nowe przepisy. Funkcjonariusze przypominają, że należy stosować się do obowiązku kwarantanny, a osoby nią nieobjęte powinny wyjścia z domu ograniczyć do niezbędnego minimum. Policjanci nadzorują osoby wskazane przez służby sanitarne objęte izolacją, ale także pełniąc służbę patrolową zwracają uwagę czy nie dochodzi do zgromadzeń

Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy są dla ludzi, a nie przeciwko nim, chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. To jest najważniejsze. Przypominamy, że w przypadku kiedy jesteśmy objęci kwarantanną obowiązuje nas całkowity zakaz opuszczania miejsca pobytu. Sugerujemy jednocześnie, aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”, która szczegółowo opisana jest na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujemy szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możemy też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

Ludzie którzy nie są objęci izolacją, także powinni pozostać w miejscu zamieszkania. Wyjścia powinny mieć tylko związek z niezbędnymi zakupami, zaopatrzeniem
w lekarstwa, przejazdem do pracy. Nie należy się grupować w więcej niż dwie osoby.

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego wspierają działania służb sanitarnych. W codziennej służbie patrolowej zwracają uwagę na osoby przebywające poza miejscem zamieszkania. Każdy przypadek jest indywidualny i funkcjonariusze rozważają czy należy zastosować pouczenie czy środki karne.

Należy pochwalić mieszkańców naszego powiatu, którzy stosują się do nowych przepisów i do chwili obecnej nie, musiały być wyciągane wobec nikogo konsekwencje prawne.

INFO: kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe