TARGOWISKO W DZIERŻONIOWIE OTWARTE NA NOWYCH ZASADACH

  • 30.03.2020, 13:35 (aktualizacja 30.03.2020, 13:45)
  • Telewizja Sudecka
TARGOWISKO W DZIERŻONIOWIE OTWARTE NA NOWYCH ZASADACH
W ograniczonym zakresie i przy zachowaniu specjalnych zasad bezpieczeństwa dzierżoniowski targ będzie otwarty we wtorek. Decyzja o możliwości handlu w czwartek i w sobotę uzależniona jest od tego, w jaki sposób będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Z rekomendacją dotyczącą otwarcia targowisk zwrócił się do samorządów minister rolnictwa. Główny Inspektorat Sanitarny opracował zasady, jakie mają być przestrzegane podczas handlu. Są one podobne, do tych obowiązujących w sklepach wielkopowierzchniowych.

Jak twierdzi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski zdaję sobie sprawę, że to decyzja budząca wiele emocji. Podjął ją, by umożliwić zbywanie towarów dla stale handlujących na targu i dać dostęp mieszkańcom do żywności od lokalnych dostawców.

Celowo pierwszym dniem sprawdzenia, czy targ może się odbywać jest wtorek, kiedy zazwyczaj ruch jest najmniejszy. To nam da odpowiedź na kolejne dni, ale zaznaczam, że jeśli targ miałby się odbyć w sobotę, to będzie ograniczony wyłącznie do handlowania żywnością.

Najważniejsze zasady obowiązujące podczas wtorkowego targu:

- na targowisko można będzie wejść wyłącznie od strony ul. Wrocławskiej; pozostałe wejścia będą zamknięte i nie będą czynne parkingi przy targu i na koronie stadionu;

- korzystanie z zakupów na targowisku możliwe będzie wyłącznie po przeprowadzeniu obowiązkowej dezynfekcji rąk, przy wejściu na plac targowy. Dezynfekcję będzie przeprowadzać obsługa targowiska;

- każdy sprzedawca ma obowiązek obsługi w rękawiczkach oraz posiadać w miejscu handlu płyn do dezynfekcji rąk, dostępny dla kupujących;

- produktów spożywczych mogą dotykać wyłącznie osoby sprzedające;

- kupujących obowiązuje nakaz utrzymywania bezpiecznych odstępów (minimum 1,5 m);

- po każdym dniu targowym cała przestrzeń handlowa będzie każdorazowo dezynfekowana;

- w czasie targu będzie więcej niż zazwyczaj strażników miejskich, którzy będą pilnować przestrzegania zasad bezpieczeństwa;

- w razie konieczności może zostać wprowadzony limit osób przebywających jednocześnie na targu, lub ze względów bezpieczeństwa targowisko może zostać w każdej chwili zamknięte decyzją burmistrza bądź powiatowego inspektora sanitarnego.

 

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
j
j 20.04.2020, 16:37
Takze uwazam ze targowisko powinno byc otwarte ze wszystkimi mozliwosciami ostroznisci
fu22
fu22 21.04.2020, 21:36
Wiekszosc osob chodzacych na targowisko to osoby starsze,nie powinny wychodzic z domow,proste..ten wirus dla nich to rosyjska ruletka,reszte sobie dopisz,ech..
Stal
Stal 31.03.2020, 14:07
Właśnie dowiedziałam się,że targowisko w Dzierżoniowie będzie jednak zamknięte.Dla mnie to błędna decyzja,gdyż uniemożliwia się zbycia produktów żywnościowych naszym lokalnym rolnikom i handlowcom.
Wiadomym jest ,że produkty rolne mają określony termin do spożycia,trzeba koniecznie umożliwić ich sprzedaż w jak najszybszym czasie.Mam wrażenie,że burmistrz dąży do tego ,aby jeszcze więcej zarabiały zagraniczne markety...


dan
dan 30.03.2020, 20:51
Żyć z czegoś trzeba

Pozostałe