APEL STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW POWIATU

  • 27.03.2020, 14:28 (aktualizacja 27.03.2020, 16:33)
  • Telewizja Sudecka
APEL STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW POWIATU
Zachęcamy do przeczytania apelu Starosty Dzierżoniowskiego, skierowanego do wszystkich mieszkańców powiatu w sprawie COVID-19.

Obecnie w naszym kraju mamy czas wyjątkowy związany z pandemią koronawirusa. W naszym powiecie również pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek tej choroby, który jednak nie może być powodem do społecznej paniki. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później wirus dotrze do powiatu dzierżoniowskiego i będziemy musieli się z nim zmierzyć.

Miejscowe służby sanitarne zadziałały szybko i skutecznie, dzięki temu pacjent znajduje się na oddziale zakaźnym szpitala zlokalizowanego poza powiatem dzierżoniowskim. Czynności są również podejmowane w stosunku do osób, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko dalszych zakażeń.

Chcę Was zapewnić, że możecie liczyć na nas jako samorządowców. I mówię tu w imieniu swoim, pracowników starostwa i jednostek, ale także samorządowców wszystkich gmin powiatu. Jesteśmy z Wami i pracujemy aby służyć wszystkim mieszkańcom, szczególnie w obecnej sytuacji.
Musimy postępować odpowiedzialnie – za siebie i innych. Przede wszystkim przestrzegajmy zaleceń profilaktyki sanitarnej. Myjmy ręce, zachowujmy odległość między sobą i jeśli jest to możliwe zostańmy w domu.

Pamiętajmy aby robić zakupy na bieżąco i w sposób rozsądny, ponieważ gromadzenie nadmiernych zapasów żywności nie ma sensu.
Bądźmy solidarni wobec osób najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo – ludzi starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Pomagajmy sąsiadom i wspierajmy się nawzajem.

Apeluję również do młodzieży – wykorzystajcie czas wolny na pozostanie w domu. Żyjemy w 21. wieku więc możemy komunikować się online i dzięki temu zapewnić sobie i naszym bliskim bezpieczeństwo.
Pozostańmy w domu – bądźmy bezpieczni!

Grzegorz Kosowski
Starosta Dzierżoniowski

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anonim
Anonim 27.03.2020, 17:11
A co z tymi co powracali z Niemiec mają mieć kwarantanne a łażą gdzie chcą i domownicy którzy z nimi mieszkają też ?
Lądczanin
Lądczanin 30.03.2020, 12:10
to prawda, w Lądku w dzień siedzą w domach kobiety, które powróciły z Niemiec, Włoch a wieczorami łażą po sklepach

Pozostałe