DZIECI W BIELAWSKICH ŻŁOBKACH ZWOLNIONE Z OPŁAT NA CZAS EPIDEMII KORONOWIRUSA

  • 25.03.2020, 08:01
  • Telewizja Sudecka
DZIECI W BIELAWSKICH ŻŁOBKACH ZWOLNIONE Z OPŁAT NA CZAS EPIDEMII KORONOWIRUSA
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w konsekwencji wprowadzonych z dniem 12 marca 2020 r. ograniczeń w organizacji życia publicznego, w tym zamknięcie publicznych przedszkoli i żłobka, burmistrz Bielawy dr Andrzej Hordyj informuje, że podjęte zostały działania prowadzące do złagodzenia negatywnych skutków pandemii dla mieszkańców Bielawy.

Z tych względów, do biura Rady Miejskiej w Bielawie został złożony projekt uchwały w sprawie zwolnienia z opłat rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do Żłobka Publicznego, którym możliwość korzystania z tej placówki została ograniczona, przez zarządzoną kwarantannę.

Mimo, iż z uwagi na wprowadzone przez rząd RP kolejne ograniczenia w organizacji życia publicznego, zaplanowana na 25 marca 2020 r. sesja Rady Miejskiej nie odbędzie się i uchwała nie zostanie podjęta, to jest to jednak tylko chwilowe odroczenie tematu.

Biorąc pod uwagę fakt, iż termin płatności za korzystanie ze żłobka w marcu br., przypada dopiero 25 kwietnia, jest niemal pewne, że do tego czasu bielawscy rajcy przegłosują przedmiotowy akt prawa miejscowego.

Dlatego też rodzice najmłodszych bielawian mogą być spokojni, że do czasu zakończenia kwarantanny nie będą ponosić żadnych opłat za opiekę nad swoimi pociechami.

Jednocześnie przypominamy, że dzieci uczęszczające do bielawskich przedszkoli publicznych, mają zapewnianą bezpłatną opiekę (do 5 godzin dziennie). Stąd też jeżeli pozostają one w domach, rodzice nie ponoszą żadnych opłat z tytułu pobytu dziecka w tych placówkach.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe