BIELAWSCY SIATKARZE NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW W NYSIE

Zawodnicy KS Bielawianka Bester Bielawa w dniach 20-23 lutego 2020 brali udział w Ćwierćfinałowym Turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Nysie. Był to powrót na szczebel centralny po kilku latach nieobecności. Skład drużyny na ten turniej: Mikołaj Sulmiński, Kacper Szydziak, Aleksander Dąbrowski, Jakub Rochna, Jonasz Protaziuk, Miłosz Oporski, Dorian Stolarczyk, Piotr Chmielowiec, Wiktor Grabowski, Piotr Szwetner, Wiktor Mozolewski, Szymon Oleksy, Daniel Pieszczoch. Drużynę prowadzili trenerzy Andrzej Zemanek oraz Jarosław Dusza.

Rywalizację w grupie B zawodnicy rozpoczęli drugiego dnia turnieju z TSV Sanok - Młodzież. Pierwszy mecz okazał się najbardziej emocjonującym widowiskiem i zakończył się zwycięstwem chłopaków z Bielawy 3:2. Drugi mecz w grupie B rozegrali z SUKSS Suwałki. Mecz ten rozpoczął się nieco ponad 3 godziny po zakończeniu poprzedniego pięciosetowego pojedynku z Sanokiem. Porażka 0:3 nie odzwierciedla przebiegu spotkania, w którym momentami zawodnicy z Bielawy prezentowali bardzo dobrą siatkówkę.

Do kolejnej fazy turnieju awansowali z drugiego miejsca w grupie B.

Kolejnym przeciwnikiem, z którym zmierzyli się nasi zawodnicy był Hemarpol Norwid Częstochowa - Grupy młodzieżowe. Drużyna z Częstochowy, prowadzona przez wielokrotnego Reprezentanta Polski oraz medalistę Mistrzostw Polski Radosława Panasa, pokazała świetną siatkówkę i pokonała naszą drużyną 3:0. Warto dodać, ze w szeregach Norwida występuje bielawski wychowanek Kuba Zemanek. Po tej porażce nasi Juniorzy stracili już szansę na awans do półfinałów MPJ.

Na zakończenie turnieju został rozegrany pojedynek z AZS PWSZ Nysa. Dla nas był to mecz o pietruszkę, natomiast dla Nysy był to mecz o awans do półfinałów mistrzostw Polski.
Juniorzy KS Bielawianka Bester Bielawa weszli w to spotkanie mocnym uderzeniem i pokazali bardzo dobrą grę. Prowadzili niemal cały set, niestety w końcówce zabrakło "kropki nad i" i ostatecznie pierwszy set padł łupem gospodarzy. Podobny przebieg miał drugi set. W trzecim natomiast wyrównana gra toczyła się do połowy seta. Później po kontuzji, której doznał nasz rozgrywający Aleksander Dąbrowski gra zespołu posypała się i ostatecznie przegrali to spotkanie 0:3.

Młodzi siatkarze Bielawianki zakończyli turniej na czwartym miejscu. Możemy oceniać to miejsce pozytywnie ponieważ dzięki temu znaleźliśmy się wśród 32 najlepszych drużyn juniorskich w kraju, na ponad 160, które przystąpiły do rywalizacji.

Godne podkreślenia jest to, że nasz zespół składa się z zawodników którzy w większości są rok, dwa a nawet trzy lata poniżej wieku juniorskiego. Mimo różnicy wieku Bielawianie pokazali się z dobrej strony. Mamy nadzieję, że doświadczenie zebrane w Nysie zaprocentuje w kolejnych latach i znów będziemy mogli cieszyć się z gry naszych juniorów.