KONIEC Z NIELEGALNYMI WYŚCIGAMI W GÓRACH SOWICH!

  • 23.02.2020, 01:43 (aktualizacja 24.02.2020, 13:19)
  • Krzysztof Bachiński
KONIEC Z NIELEGALNYMI WYŚCIGAMI W GÓRACH SOWICH!
Już w najbliższy weekend zapoczątkowane zostaną wspólne działania dzierżoniowskiej i kłodzkiej policji, mające na celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach jak i traktach leśnych Gór Sowich.

 

W związku z otrzymywanymi sygnałami dotyczącymi nielegalnych wyścigów na drogach, jak i jazdą motocyklami oraz quadami po traktach, a nawet poza nimi w lasach, policja z Dzierżoniowa i Kłodzka zaplanowała cykliczne działania mające na celu wyeliminowanie tego procederu. Zarówno mieszkańcy miejscowości podgórskich jak i turyści odwiedzający nasze piękne okolice, informowali o sytuacjach, które wzbudzały w nich niepokój. Były to między innymi nocne wyścigi serpentynami wiodącymi przez przełęcze Woliborską, Jugowską czy Walimską. Mówimy tu w większości o miłośnikach motoryzacji samochodowej. Inną bolączką amatorów pieszych wycieczek i przyrody są motocykliści i tak zwani quadowcy. Crossowe motocykle i czterokołowce hałasując przemierzają trakty leśne, a nawet poruszają się poza wyznaczonymi ścieżkami.

Policja od najbliższego weekendu podejmuje działania mające na celu wyeliminowanie tego typu procedery. Funkcjonariusze z Komend Powiatowych Policji w Dzierżoniowie i Kłodzku, we współpracy z innymi służbami, monitorować będą teren Gór Sowich, a wszystkich którzy dopuszczą się zachowań niezgodnych z prawem nie ominą konsekwencje.

Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie

Krzysztof Bachiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 24.02.2020, 08:03
W innych parkach i lasach też powinny być "wprowadzone cykliczne działania".Tereny Trójgarbu, Andrzejówki, Borowej, Parku Książańskiego i innych dewastowane są przez różnego rodzaju zmotoryzowanych.
Marti
Marti 23.02.2020, 21:26
Nareszcie bo nieraz strach człowieka ogarnia co wyprawiają po lesie
Polak
Polak 23.02.2020, 20:18
Jak jeden debil z drugim chce poszaleć na quadzie są specjalne tory do tego a nie las ! Niech kretyn uświadomi sobie że niszczy przyrodę . W domu niech sobie pojeździ baran jeden …Mandat 5 tys i się odechce kozaczenia.
turystaquadowy
turystaquadowy 23.02.2020, 20:05
W tym zj...nym kraju ,można, legalnie tylko siedzieć przed telewizorem i ogladać tv pis .A jeśli lubie uprawiać turystyke quadową i zostanę zatrzymany przez w/w służby to czeka mnie ukaranie mandatem ?
Prześwietlić!
Prześwietlić! 23.02.2020, 11:19
Niech komenda ruszy ***!!! i zainteresuje się wycinka lasow. Istnieją gole połacie w Górach Sowich, a jak zapyta się leśników,
albo burmistrzowej, dlaczego w dalszym ciągu przeprowadzana jest masowa wycinka to wciskają ciemnotę , że kornik, lub, że ilość wycinanych drzew jest kontrolowana!!!
Kolejne Szyszkonasienie!!!
Wiktor
Wiktor 23.02.2020, 10:45
Wiekszym problemem są myśliwi w lesie. Owszem jeżdżenie po młodnikach i łamanie drzew jest złe . Straszy zwierzynę .zgadzam się .ale chyba bardziej zwierzyna boi się wystrzałów . Cross i quad w lesie Cie nie zastrzeli. Niewygoni i nie pójdziesz siedzieć za spacer po lesie w czasie kiedy jest tam quad.
Jarol
Jarol 23.02.2020, 20:34
Denerwujące jest gdy idziesz sobie szlakiem tamtejszą ścieżką a zaraz musisz przytomnie odskoczyć bo banda debili na motorach i quadach jedzie za tobą i ma w d.... pieszych...
kat
kat 23.02.2020, 09:44
Popieram ściganie szaleńców na quadach .

Pozostałe