Być w Zakopanem i nie jeździć na skuterze śnieżnym?

  • 21.02.2020, 14:10 (aktualizacja 24.02.2020, 08:21)
  • Telewizja Sudecka
Być w Zakopanem i nie jeździć na skuterze śnieżnym?
Urlop nie zdarza się często. Okazje do wyrwania się od codzienności, pracy, szkoły, uczelni czy innych obowiązków dla większości z nas są dość rzadkie. Za rzadkie na pewno. Nic więc dziwnego, że chcemy je wykorzystać na całego. Na maksa. Wyciągnąć z nich jak najwięcej przyjemności, dzięki którym poczujemy, że wypoczynek jest udany. I dzięki którym będziemy z niecierpliwością odliczać dni do następnego wyjazdu.

Zimowe atrakcje Zakopanego

Miasto to nie bez powodu jest nazywane zimową stolicą Polski. Przyjeżdżają do niego turyści z całego kraju, ale także z zagranicy, szukając odpoczynku w atrakcyjnych warunkach. Oczywiście już Zakopane samo w sobie jest wielką atrakcją. Podhalańskie, malownicze okolice są idealnym miejscem na zimowe włóczęgi. Na podziwianie krajobrazu, gór zakrytych czapami śniegu, oprószonych nim drzew i ciągnących się po horyzont białych połaci. Poznawanie tych okolic w zimie jest fascynujące. Nawet zwykły spacer po górach zmienia się w ucztę dla oczu, a jeśli macie odpowiednie umiejętności możecie wybrać się też na bardziej wymagające szlaki górskie.

Zakopane daje odskocznię od codzienności, pozwala na „ładowanie akumulatorów” i sprawia, że ciągle się do niego chce wracać – niezależnie ile razy by się tam było.

I ciągle można też znaleźć coś nowego do zrobienia. Nowa trasa, nowe atrakcje, nowe karczmy i nowy stragany na nieśmiertelnych Krupówkach. Wystarczy przejrzeć ofertę najpopularniejszych atrakcji Zakopanego, dostępną na https://www.goral.pl, by przekonać się, że jest w czym wybierać.  A jedną z nowości, zyskującą co roku coraz większa popularność, są skutery śnieżne.

 

Na skuterze śnieżnym przed Podhale

Zima, to jedyna pora w roku, by poznać możliwości, jakie dają skutery śnieżne, a Podhale, to jedyny w swoim rodzaju teren, dający niepowtarzalne, wręcz bajkowe, przeżycia. Skutery, wbrew obawom i powszechnemu mniemaniu, nie są maszynami zarezerwowanymi wyłącznie dla kipiących testosteronem mężczyzn. Choć, trzeba przyznać, że to oni sięgają po nie z największą przyjemnością. Ryk silnika, moc maszyny i tryskający spod płóz śnieg bez wątpienia robi na nich wrażenie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by na wyprawę skuterem śnieżnym wybrać się całą rodziną lub grupą przyjaciół.

W pakiecie bowiem ze skuterem zawsze oferowane jest przeszkolenia i zaznajomienie się z maszyną, zaś na trasie turystom towarzyszy przewodnik. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by w charakterze pasażerów występowały dzieci, dla których jest to wymarzona frajda. Przeżycie, o którym długo jeszcze będą mówić i wspominać.

W podstawowej wersji, oferowanej na przykład na stronach https://www.goral.pl/zakopane/skutery-sniezne/, czas przygody zaczyna się od jednej godziny. W tej wersji bez większego problemu może sobie pozwolić na nią praktycznie każdy. I to już wystarczy, by mieć masę przyjemności z podróży po pokrytych śniegiem tatrzańskich trasach. Dla bardziej wymagających organizowane są też całodniowe wyprawy na skuterach śnieżnych po Podhalu. Jeszcze więcej magii dają wyprawy wieczorne. Jazda skuterem w nocy, pod rozgwieżdżonym niebem, zakończona góralskim ogniskiem to prawdziwe 10/10.

Kto raz spróbował jazdy na skuterze śnieżnym, nieważne czy kobieta, mężczyzna czy dziecko, młody czy mniej młody, ten będzie do niej wielokrotnie wracał wspomnieniami. I liczył, że gdy następnym razem będzie w Zakopanem, przypomni sobie czar i jeszcze raz wyjedzie na górską trasę na ryczącej maszynie

Telewizja Sudecka

Podziel się:


Pozostałe