ZAMIESZKAJ NA ZIELONYCH WZGÓRZACH W BIELAWIE

  • 18.02.2020, 14:48
  • Telewizja Sudecka
ZAMIESZKAJ NA ZIELONYCH WZGÓRZACH W BIELAWIE
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielawie oferuje nowe mieszkania w systemie budownictwa spółdzielczego lokatorskiego. W ramach inwestycji „Zielone Wzgórza” budujemy 3 budynki wielorodzinne po 40 mieszkań każdy. Ponieważ to Spółdzielnia zaciągnęła kredyt na realizację inwestycji mieszkaniowej w BGK, chętni na mieszkania nie muszą posiadać zdolności kredytowej, nie są badane ich dochody ani sytuacja majątkowo-rodzinna.

Oferujemy mieszkania o powierzchni użytkowej od 40 do 70 m2. Mieszkania na parterze są z ogródkami, a na wyższych kondygnacjach z dużymi balkonami. Każde mieszkanie posiada własną komórkę lokatorską na swojej kondygnacji tuż przy windzie: jest gdzie trzymać rower, wózek, narty czy cokolwiek.

Lokalizacja miniosiedla to podnóże Góry Parkowej, otoczenie lasów, zieleni, spokój, a jednocześnie blisko do sklepów, przystanków itd. W ramach inwestycji powstaje również plac zabaw, są realizowane parkingi, pełna infrastruktura techniczna itd. W mieszkaniach nie chcieliśmy gazu, przewidzieliśmy za to bezpieczne i ekologiczne ogrzewanie systemowe, miejskie.

Wkład mieszkaniowy to w przypadku dwupokojowego mieszkania o powierzchni 40 m2 kwota 38 962 zł. Spłata kosztów budowy mieszkania następuje już po wprowadzeniu się do mieszkania i trwa do 30 lat. Miesięczne obciążenie z tego tytułu to 669,45 zł. Jeżeli ktoś chce przekształcić prawo spółdzielcze lokatorskie w odrębną własność – nie ma problemu, spłaca wtedy jedynie sam kapitał. Bank kredytujący wymaga jedynie aby odbyło się to nie wcześniej niż 5 lat od zamieszkania (aby uniknąć spekulacji mieszkaniami).

Inwestycja formalnie jest już rozpoczęta, wykonawca wchodzi na plac budowy w marcu, oddanie gotowych mieszkań planujemy nie później niż w lipcu-sierpniu 2021. Uruchamiamy podpisywanie umów już w ostatnim budynku, łącznie pozostało w ofercie jeszcze około 40% mieszkań.

Nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o możliwość wynajmu mieszkań, w takiej opcji mieszkanie praktycznie samo się spłaca, bo miesięczna rata do banku jest mniejsze od rynkowego czynszu z najmu. Jedyne ograniczenie wynikające z przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych polega na tym, że jedna osoba może podpisać tylko jedną umowę na jedno mieszkanie.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:


Pozostałe