BĘDĄ NOWE POCIĄGI DLA KOLEI DOLNOŚLĄSKICH

  • 14.02.2020, 13:29
  • Telewizja Sudecka
BĘDĄ NOWE POCIĄGI DLA KOLEI DOLNOŚLĄSKICH
Plan rozwoju kolei na Dolnym Śląsku to nie tylko przejmowanie i remontowanie nieczynnych linii, ale również inwestycje w nowe pociągi, które komfortowo i bezpiecznie będą wozić podróżnych po naszym regionie. Koleje Dolnośląskie S.A. ogłosiły właśnie przetarg na zakup nowego taboru.

Już niedługo na dolnośląskie tory wyjedzie 11 nowych składów, w tym 6 pierwszych w Polsce, przyjaznych dla środowiska, pociągów hybrydowych oraz 5 pojazdów elektrycznych. Szacunkowa wartość zakupu 11 pociągów to 280 mln złotych. Dzięki dotacji pozyskanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych zakup zostanie dofinansowany ze środków unijnych kwotą 85,1 mln złotych.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe