Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama 2

INWESTYCJE GOSPODARCZE DZIERŻONIOWA ZAPEWNIAJĄ STABILNY ROZWÓJ

Niedawno informowaliśmy Państwa o tym, że Dzierżoniów dzięki kolejnej dużej inwestycji staje się jednym z ośrodków elektromobilności w Polsce. To jednak nie wszystkie inwestycje gospodarcze realizowane w Dzierżoniowie. Działające w podstrefie firmy zdecydowały o rozpoczęciu lub rozszerzeniu swojej aktywności gospodarczej i kolejnych inwestycjach.
INWESTYCJE GOSPODARCZE DZIERŻONIOWA ZAPEWNIAJĄ STABILNY ROZWÓJ

 

Firmy, które rozpoczęły działalność na terenie dzierżoniowskiej podstrefy w 2019 roku:

  • LS Cable&System Poland - producent podzespołów do baterii zasilających samochody elektryczne

  • Connectors - producent izolowanych drutów i przewodów, urządzeń elektrycznych elektronicznych do samochodów funkcjonował już w Dzierżoniowie i w ramach rozwoju skorzystał z możliwości jakie oferuje strefa ekonomiczna


Nowe inwestycje w dzierżoniowskiej podstrefie rozpoczęte w 2019 roku:

  • Hauck Heat Treatment (obróbka metali i nakładanie powłok na metale) - rozpoczął budowę hali produkcyjnej

  • CW Lundberg – producent akcesoriów dachowych (drabinki, płotki i inne wyposażenie) - trwa budowa zakładu

  • Grupa Selena - jeden ze światowych liderów branży chemii budowlanej, uruchomiła w Dzierżoniowie swoje główne centrum laboratoryjne. Inwestycja o wartości niemal 8 mln zł i powierzchni użytkowej ponad 4000 m2 znacząco zwiększy możliwości firmy we wdrażaniu na światowe rynki nowych rozwiązań chemii budowlanej. Dzięki temu nasze miasto ponownie, jak za czasów Diory, stało się miejscem wytwarzania nowych technologii i produktów, które trafią na światowe rynki.


W tym roku o budowie w Dzierżoniowie nowego zakładu zdecydowała działająca od niedawna spółka LS EV Poland. To będzie największa dotychczasowa inwestycja w Dzierżoniowie pod kątem zainwestowanych nakładów. Na budowę nowego zakładu, na terenie o wielkości ponad 7 hektarów, LS EV Poland zainwestuje prawie 170 milionów zł netto. W nowej fabryce będą wytwarzane moduły umożliwiające szeregowe podłączenie ogniw akumulatorowych wykorzystywanych do produkcji akumulatorów litowo-jonownych dla branży electromobility.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama