RÓŻE KŁODZKIE 2019 WRĘCZONE

  • 07.02.2020, 10:18
  • Jarosław Wrona
RÓŻE KŁODZKIE 2019 WRĘCZONE
Za nami uroczysta gala wręczenia dorocznych nagród Starosty Kłodzkiego "Róża Kłodzka 2019". Nagrody przyznano w 8 kategoriach spośród 21 nominowanych.

W kategorii Gmina roku 2019, zwyciężyła – Gmina Lewin Kłodzki. Gmina została doceniona przede wszystkim skuteczne korzystanie z możliwości rozwoju społecznego i gospodarczego, systematyczne inwestycje infrastrukturalne odpowiadające na potrzeby grup społecznych.

W kategorii Pracodawca 2019, zwycięzcą został - Kayser Automotive Systems Kłodzko Sp. z o.o. Pracodawca został wyróżniony za stworzenie zakładu przemysłowego oferującego mieszkańcom regionu stabilne zatrudnienie na korzystnych warunkach oraz profesjonalną współpracę na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu kłodzkiego. Nominowani w tej kategorii również byli: Morat Swoboda Motion sp. z o.o., Poliamid Plastics.

W kategorii Wydarzenie lub produkt promocyjny 2019, wygrał Festiwal Zderzenie Teatrów Pamięci Mariana Półtoranosa. Nominowani w tej kategorii również byli: Stacja Literatura 24 oraz 20 Jubileuszowa Gala Stypendialna im. Grzegorza Ciechowskiego.

W kategorii Inwestycja 2019, zwyciężyła inwestycja Singletrack Glacensis. To wyróżnienie za budowę atrakcyjnych tras rowerowych dla miłośników turystyki aktywnej, promującego zdrowie i naturę. Nominowane w tej kategorii była jeszcze: przebudowa budynku dworca kolejowego w Lądku-Zdroju w celu utworzenia inkubatora przedsiębiorczości oraz budowa nowej siedziby Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku.

W kategorii Kultura 2019, w tym roku zostały przyznane, aż dwie nagrody ex aequo. Dla Dziewczęcego Zespołu Wokalnego CON GRAZIA, za nieustanny rozwój wokalny, poszerzanie muzycznych horyzontów i promocję ziemi kłodzkiej jako krainy śpiewu oraz dla Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej za krzewienie pamięci o dziedzictwie kulturowym naszych przodków, dawanie świadectwa życiu na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej oraz istotny udział w patriotycznym wychowaniu kolejnych pokoleń. Nominowany w tej kategorii był jeszcze CZ-PL Festival Kudowa-Zdrój.

W kategorii Sport 2019, zwyciężyły siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. Nagrodę otrzymały przede wszystkim za wytrwałość w zmierzaniu do sportowego sukcesu, mistrzowską grę w rozgrywkach tenisa stołowego. Nominowane były także: Natalia Grzegorzewska i Natalia Palczak.

W kategorii Społecznik 2019, zwyciężył Adam Łącki. Dużą niespodzianką dla Pana Adama Łąckiego było otrzymanie srebrnej Odznaki Honorowej Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Nominowani w tej kategorii byli także Czesława Żebrowska oraz Dariusz Chojecki.

W kategorii Osobowość Powiatu 2019, wygrała Irena Klimaszewska.

Spotkanie uświetnił występ zespołu Con Grazia pod kierunkiem Renaty Fijałkowskiej-Dumy.

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe