Sudety Wschodnie atrakcje. Co warto zobaczyć?

  • 29.01.2020, 14:35 (aktualizacja 04.02.2020, 13:07)
  • Telewizja Sudecka
Sudety Wschodnie atrakcje.  Co warto zobaczyć?
Sudety Wschodnie to piękna kraina, która każdego z nas może oczarować swym pięknem. Wycieczki po tych górach mogą okazać się wspaniałą przygoda i dla miłośników pieszych wędrówek, i dla tych, dla których priorytetem jest wypoczynek w pięknej scenerii.

Gdzie warto się wybrać?

Jednym z najciekawszych zakątków w Sudetach Wschodnich jest Masyw Śnieżnika, a dokładniej – Śnieżnicki Park Krajobrazowy. Utworzony w 1981 roku, jest terenem idealnym dla miłośników pieszych spacerów. Zajmuje on powierzchnię ponad 280 kilometrów kwadratowych, a atrakcji na jego terenie nie zabraknie dla nikogo. Park ten swym zasięgiem obejmuje tereny Masywu Śnieżnika i Gór Złotych.

Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Dla miłośników wielkim walorem są zachowane tutaj fragmenty dawnej Puszczy Sudeckiej. Nie brak tu również ciekawych wodospadów oraz jaskiń, w gronie których najsłynniejszą jest Jaskinia Niedźwiedzia. Inne rezerwaty przyrody, którym warto tu poświęcić swój czas, to Hałda Storczykowa w rejonie Złotego Stoku oraz Wodospad Wilczki w Międzygórzu. Najważniejszym punktem w programie wycieczki po tym parku krajobrazowym będzie jednak szczyt Śnieżnika, z którego roztacza się przepiękny widok na okolicę.

Sudety Wschodnie to również wiele miejscowości, na terenie których czekają na gości wyjątkowe atrakcje (zobacz więcej informacji o atrakcjach w Sudetach). Gdzie warto wybrać się na wczasy? Oto kilka miejscowości, którym w tej części kraju warto przyjrzeć się uważniej.

Lądek Zdrój

To piękne uzdrowisko przyciąga nie tylko malowniczą okolicą i rewelacyjnym klimatem, ale i zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tym kurorcie? Z pewnością warto zajrzeć na rynek, wokół którego skupiły się najpiękniejsze budowle miasta. Kamieniczki, barokowy kościół parafialny oraz słynna kolumna maryjna – oto zabytki, które stały się turystycznymi wizytówkami tej miejscowości. Lądek Zdrój to również piękny park oraz tak ciekawe zakłady przyrodolecznicze, jak XVI-wieczny „Jerzy” czy młodszy o sto lat „Wojciech”.

więcej przydatnych informacji: https://www.travelin.pl/miasto/ladek-zdroj

Kletno

Jednym z najciekawszych letnisk w tej części Sudetów jest Kletno – niewielka miejscowość, na terenie której czeka na gości wiele wyjątkowych atrakcji. Jaskinia Niedźwiedzia, Muzeum Ziemi oraz kopalnie uranu, których zwiedzenie jest nie lada przygodą – oto główne obiekty, dzięki którym turystyka w tej miejscowości ma się doskonale. Bliskość Śnieżnika to dodatkowa zachęta do wypoczynku w tej miejscowości – szczególnie dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas.


Międzygórze

To kolejna miejscowość leżąca w Masywie Śnieżnika, na terenie której już od XIX wieku rolę bardzo ważną zaczęła odgrywać turystyka. Dziś jest to jeden z popularniejszych punktów wypadowych na Śnieżnik, choć dla wielu osób wystarczającą zachętą do odwiedzenia Międzygórza są takie atrakcje, jak Ogród Bajek czy malowniczy Wodospad Wilczki.

Wypoczynek u stóp Śnieżnika może każdemu z nas sprawić wiele radości. Piękna, górska sceneria, możliwość wędrowania po Masywie Śnieżnika i Górach Złotych – oto atrakcje, dzięki którym wymienione letniska cieszą się od lat wielkim uznaniem wśród turystów.

Odwiedzając Sudety Wschodnie warto również rozważyć wypad do pobliskich Gór Stołowych. Dobrą bazą wypadową jest miasto Kudowa Zdrój.

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój to nie tylko jedno z najpiękniejszych uzdrowisk na terenie Dolnego Śląska, ale i ważny ośrodek turystyczny – idealny dla tych, którzy chcą spędzić familijne wczasy w górach. Jakie atrakcje czekają tu na gości? W jaki sposób można tutaj spędzić wolny czas?
Kudowa Zdrój to miejsce popularne wśród kuracjuszy, choć położenie tego uzdrowiska sprawia, że staje się ono idealne dla turystów chcących spędzić wczasy w górach. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki w Góry Stołowe (informator), kuszące pięknymi widokami oraz zadziwiającymi miastami skalnymi. Kudowa Zdrój to również wiele pięknych zakątków, atrakcji oraz zabytków, które przypominają nam o długiej i ciekawej historii tego uzdrowiska. Na co warto tu zwrócić uwagę?
Kto chce w miły sposób spędzić wolny czas w Kudowie, ten koniecznie powinien wybrać się na spacer po Parku Zdrojowym. Na jego terenie znajduje się pijalnia wód mineralnych, bardzo chętnie odwiedzana przez tych, dla których wypoczynek w Górach Stołowych ma być przede wszystkim szansą na poprawienie stanu swego zdrowia. Dumą Kudowy jest też tak ciekawa placówka muzealna, jaką jest Muzeum Zabawek. Konkuruje z nią nowa atrakcja – Muzeum Żaby, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów spędzających w Kudowie wakacje.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe