Runner's World Super Bieg 2020 – zaczynamy zapisy!

  • 29.01.2020, 10:06
  • Telewizja Sudecka
Runner's World Super Bieg 2020 – zaczynamy zapisy!
Ruszyły zapisy do cyklu RWSB 2020, a dla uczestników tej biegowej serii, nadchodzący sezon powinien być niezwykle atrakcyjny. Impreza zwiększa objętość, zwiększa zasięg, i – delikatnie – zmienia formułę, choć oczywiście dwie podstawowe rzeczy pozostają niezmienne – biegamy w kolejnych edycjach cyklu, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej i biegamy w górach.

W tym roku cykl ma aż osiem biegów, w tym trzy alpejskie (Bieg na Czarną Górę, Bieg na Okraj i 4F Świeradów Run, czyli bieg na Stóg Izerski). Te trzy biegi stworzą też odrębną klasyfikację. Będzie więc można walczyć również w kategorii biegów alpejskich, skupiając się tylko na niej lub nadal atakować najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej cyklu. Szans, biegów i możliwości jest coraz więcej i na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W odróżnieniu od pozostałych edycji cyklu, w biegach alpejskich będzie tylko jeden dystans, a zawodnicy i zawodniczki będą w swoich zgłoszeniach deklarować do którego dystansu generalki należy im dopisać zdobyte punkty.

W regulaminie RWSB pozostają oczywiście klasyfikacje drużynowe i rodzinna.

 

Wszystko jednak zacznie się podczas V Półmaratonu Polanica – Zdrój i Polanickiej Dziesiątki. Inauguracja RWSB zaplanowana jest właśnie w tym gościnnym i pięknym kurorcie na 17 maja.

Potem mamy Góry Izerskie i Interferie Run 30 maja, a 7 czerwca wracamy na Ziemię Kłodzką, ale tym razem w zupełnie nowe miejsce – do Siennej w gminie Stronie Śląskie i w Masyw Śnieżnika, gdzie czeka nas Bieg na Czarną Górę. 19 lipca mamy Góry Sowie i Bielawę, a w niej kolejny Półmaraton Górski Kalenica i bieg na 12 km. Do tego, tego samego dnia, trzecią już edycję Ultra Sowy. 15 sierpnia przenosimy się w Karkonosze i z Kowar biegniemy na Przełęcz Okraj. 30 sierpnia debiutujemy w Dusznikach – Zdroju, a w zasadzie w najwyższej części tego uzdrowiska – w Zieleńcu. Czas na I Półmaraton Duszniki – Zdrój i Zieleniecka Dziesiątka

 

Podwójne uderzenie organizatorzy zostawiają na koniec – 19 września w Świeradowie – Zdroju I Półmaraton Gór Izerskich i oczywiście bieg na 10 km (Świeradowska Dziesiątka). Następny dzień to oczywiście finał cyklu i 4F Świeradów Run – na jednym dystansie i na nieco zmienionej trasie.

 

Opłata startowa za dowolny bieg cyklu, wniesiona do każdego poniedziałku poprzedzającego start, wynosi 70 PLN. Potem oczywiście wzrasta. Warto zastanowić się nad wybraniem któregoś ze zniżkowych pakietów: jeśli np. wybierzemy pakiet trzech dowolnych startów, to zapłacimy tylko 190 PLN, jeśli kupimy wszystkie osiem – cena wynosi tylko 440 PLN.

 

W każdym pakiecie startowym, przed każdym biegiem, startujący zawsze znajdą jakiś upominek, na mecie czekają medale, posiłek, bufet – meta, a biuro zawodów wszystkim drukuje dyplomy. Będą biegi dla dzieci, loteria fantowa z losowaniem nagród,  strefa expo i dużo dobrej zabawy.

 

Link do zapisów internetowych: https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/

 

Więcej na https://www.facebook.com/Superbieg/  i https://cykl.superbieg.pl

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe