DODATKOWE 300.000 ZŁ NA NOWO TWORZONY PUBLICZNY ŻŁOBEK W BIELAWIE

  • 29.01.2020, 08:15
  • Telewizja Sudecka
DODATKOWE 300.000 ZŁ NA NOWO TWORZONY PUBLICZNY ŻŁOBEK W BIELAWIE
Od sierpnia 2019 r. realizowane jest zadanie inwestycyjne polegające na utworzeniu w Bielawie nowego Żłobka Publicznego przy ul. Wolności 39 (dawny budynek Szkoły Podstawowej nr 1, a później Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7).

Całkowita wartość przedsięwzięcia, ustalona w wyniku przetargu nieograniczonego, opiewa na kwotę 3.781.532,63 zł, z czego 1.980.000 zł miało pochodzić z resortowego Programu "MALUCH+", finansowanego z budżetu państwa.

Z uwagi na fakt, iż w trakcie wykonywania projektu budowlanego obiektu, udało się wykreować dodatkowe 12 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3, i obecnie będzie ich aż 102, podjęta została próba zdobycia dodatkowych środków na ten cel.

Złożony przez Gminę Bielawa wniosek aplikacyjny został wysoko oceniony i w efekcie wybrany do dofinansowania dodatkową kwotą 300.000 zł. Oznacza to, że obecnie środki zewnętrzne stanowić będą aż 60,3 % tej inwestycji.

Zadanie to wpisuje się w cel strategiczny nr 7 "Kompletny system placówek oświatowych oraz budownictwo mieszkaniowe jako oferta Bielawy dla ludzi młodych oraz rodzin z dziećmi", w szczególności w cel operacyjny nr 7.1. "Utrzymanie i rozwój kompletnego systemu edukacji oraz opieki na dziećmi w wieku 0 – 18 lat, obejmującego zarówno placówki publiczne, jak i niepubliczne, w celu umożliwienia młodym rodzicom podejmowania zatrudnienia".

Uruchomienie nowego Żłobka Publicznego w Bielawie powinno nastąpić w II kwartale 2020 r.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe