WALKA ZE SMOGIEM - KONTROLE MIEJSKICH STRAŻNIKÓW

  • 21.01.2020, 12:36
  • Telewizja Sudecka
WALKA ZE SMOGIEM - KONTROLE MIEJSKICH STRAŻNIKÓW
Dzierżoniowscy strażnicy, posiadający specjalne uprawnienia i wiedzę o instalacjach grzewczych i systemach odprowadzania spalin prowadzą kontrole związane z prawidłowym i paleniem w piecach.

- W minionym roku na 135 takich interwencji tylko w dwóch przypadkach okazało się, że do pieca trafiały nieprzeznaczone do tego materiały. Najczęściej przyczyną nadmiernego zadymienia i zapachu, na który skarżą się mieszkańcy proszący o interwencję, jest węgiel o niskiej lub bardzo niskiej jakości oraz niewłaściwy sposób rozpalania. W tym roku przeprowadziliśmy już kilkanaście kontroli i jedna osoba została ukarana. W czasie tych interwencji strażnicy za każdym razem udzielają instruktażu efektywnych metod palenia i rozpalania w piecach. Przekazujemy też informacje o tym, gdzie poznać szczegóły dotyczące zmiany sposobu ogrzewania i dostępnych źródeł dofinansowania  – mówi Mariusz Furgała, Komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa.

Zespół ds. ekologii i ochrony środowiska tworzą strażnicy posiadający specjalne uprawnienia i kwalifikacje po odpowiednich szkoleniach. Przypominamy, że funkcjonariusze Straży Miejskiej mają prawo do przeprowadzenia kontroli, a jej umożliwienie jest naszym obowiązkiem.

 

źródło: UM Dzierżoniów

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe