DOBRY START W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM

  • 17.01.2020, 17:42 (aktualizacja 21.01.2020, 13:54)
  • Telewizja Sudecka
DOBRY START W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM
“Dobry start” to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, który realizowany jest również na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 

Od września 2019 r., Gmina Bielawa jako partner realizuje projekt pn. „DOBRY START. Tworzenie podstaw przyszłych kompetencji zawodowych, społecznych i osobistych oraz rozwój aktywności edukacyjnej uczniów klas V-VIII szkół podstawowych”. Celem projektu jest realizacja zajęć dydaktycznych dla dzieci w wieku 11-15 lat, które umożliwią rozwój ich aktywności edukacyjnej oraz podniosą kompetencje kluczowe dla edukacji średniej i wyższej, które stanowią podstawę przyszłych kompetencji zawodowych w obszarze działalności inżynierskiej.

W styczniu 2020 r. w Bielawie zakończyła się realizacja pierwszego cyklu zajęć. W okresie 5 miesięcy, 60 uczniów z 3 bielawskich publicznych szkół podstawowych uczestniczyło łącznie w 7 godzinach zajęć praktycznych i 5 godzinach wykładów. Zajęcia i wykłady były realizowane na terenie Gminy Bielawa, Gminy Miejskiej Dzierżoniów oraz na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wszystkie zajęcia obywały się pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli akademickich, pracowników UPWr.

W ciągu tych kilku miesięcy uczniowie dowiedzieli się m.in. kim jest inżynier, skąd się biorą wynalazki, jak działa i jak zbudować akwedukt oraz sejsmograf. Jaka jest wytrzymałość materiałów konstrukcyjnych takich jak drewno, beton i stal oraz jak kształty przedmiotów wpływają na ich zachowanie i wykorzystanie. Zrealizowane zajęcia umożliwiły dzieciom nie tylko samodzielną naukę i odkrywanie tajemnic nauk przyrodniczych, ale również na każdych zajęciach czekała na nich znakomita zabawa i wiele pozytywnych emocji.

W kolejnych półroczach przeprowadzone zostaną jeszcze cztery cykle, każdorazowo dla 60 uczniów z klas V-VIII publicznych szkół podstawowych w Bielawie. Łącznie działaniem projektu obejmiemy więc aż 300 uczniów bielawskich szkół podstawowych.

Partnerami w Projekcie są: Gmina Bielawa, Gmina Miejska Dzierżoniów i Gmina Pieszyce. Głównym realizatorem zajęć jest Instytut Budownictwa UPWr, pełniący rolę Lidera. Budżet projektu wynosi 637 705,00 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 537 457,77 zł i Budżetu Państwa w kwocie 81 116,08 zł.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe